Senát USA navrhol výrazne znížiť nový balík pomoci Ukrajine
27 | 09 | 2023 I Ivan Mihale

Americký Senát navrhuje dohodnúť sa na 6 miliardách dolárov na pomoc Ukrajine v krátkodobom horizonte namiesto 24 miliárd dolárov, o ktoré požiadal Biely dom, informovala agentúra Reuters 26. septembra s odvolaním sa na asistenta senátora.

John Kirby, koordinátor strategickej komunikácie v Rade pre národnú bezpečnosť Bieleho domu, predtým poznamenal, že súčasné americké finančné prostriedky posielané na Ukrajinu budú trvať ešte niekoľko týždňov. Je presvedčený, že pridelenie dodatočných finančných prostriedkov pomôže Ukrajine pri realizácii protiofenzívy, pre ktorú stále zostávajú priaznivé podmienky.

Zdôraznil tiež, že zastavenie alebo výrazné zníženie americkej pomoci Ukrajine by malo negatívny vplyv na bojaschopnosť Kyjeva. Podľa neho Washington poskytuje Kyjevu najväčšiu pomoc v porovnaní s inými krajinami, takže americká administratíva je presvedčená o podpore oboch strán v Kongrese pre plán poskytnúť Ukrajine ďalšiu pomoc vo výške 24 miliárd dolárov.

Je dôležité doplniť  že je potrebné dohodnúť sa na tejto žiadosti pred koncom fiškálneho roka, to znamená do 1. októbra. Senátori však teraz navrhujú dočasné riešenie namiesto plnohodnotnej "dodatočnej pomoci".

Niektorí republikáni v Kongrese nesúhlasia s prideľovaním finančných prostriedkov na pomoc Ukrajine v rovnakom balíku ako financovanie potrieb USA a hrozia, že prestanú financovať vládu.

EXKLUZÍVNE: Narýchlo založená NGO organizácia v Londýne! NAJVÄČŠIE OVPLYVŇOVANIE VOLIEB ZO ZAHRANIČIA V HISTÓRII SLOVENSKA!
Mimovládna organizácia založená narýchlo v Londýne zaplavuje slovenský YouTube agitačnými reklamami v slovenskom jazyku a straší Putinom a ruskou okupáciou! Redakcia českého portálu Aeronet je na stope najväčšiemu ovplyvňovaniu volieb zo zahraničia... Čítať ďalej
26 | 09 | 2023 | Diana Zaťková

Vážení naši čitatelia!

Dovoľujeme si osloviť vás s prosbou o pomoc. Už niekoľko rokov prinášame informácie, ktoré "médiá hlavného" prúdu odmietajú zverejňovať. Robia tak ešte agresívnejšie aj teraz pred voľbami. Priviedli nás, ako spoločnosť,  do ekonomického, aj morálneho úpadku. Naša budúcnosť a budúcnosť tých, čo pracujú a nepriživujú sa na štáte je ohrozená. Teraz stojíme pred voľbou, či dostanú možnosť pokračovať v tomto rozklade, alebo ich zastavíme.

V Hlavnom denníku  budeme naďalej prinášať informácie, ktoré vám úmyselne zatajujú. Budeme zverejňovať iné názory slobodných ľudí.
Môžete nám pomôcť. Podporiť nás svojim darom, ľubovoľným finančným príspevkom. Pre naše fungovanie má aj tá najmenšia podpora veľký význam.

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Spoločne dokážeme byť silní!

Ďakujeme vám!