Dosť bolo Volodymyra?
19 | 09 | 2023 I Milan Laca

Zelenskyj počas návštevy Spojených štátov nevystúpi v Kongrese.

Financial Times: Zelenskyj nebude počas návštevy Spojených štátov hovoriť v Kongrese.

Prečo?

Na rozdiel od roku 2022 nebude  ukrajinský prezident Vlolodymyr Zelenskyj počas návštevy USA  rečniť v Kongrese. Informoval o tom denník The Financial Times.

Brusel je práve katom svojho koňa
Ak by EÚ bola jednou veľkou krajinou, zrušenie zákazu obchodu s obilím by sa v Bruseli jednoducho považovalo za vlastizradu. Hlboký let. Táto veta možno najlepšie vystihuje postoj tých, ktorí prijímajú rozhodnutia v Bruseli. Tých, ktorí sa... Čítať ďalej
17 | 09 | 2023 | Gabriela Fedičová

Ale predsa...

„Tentoraz sa neočakáva, že Zelenskij vystúpi na spoločnom zasadnutí zákonodarcov, ale bude viesť rozhovory s malými skupinami v Kapitole,“ píše sa v článku.

Zavíta do Bieleho domu

Aj počas svojej cesty do Spojených štátov sa ukrajinský líder stretne v Bielom dome s americkým prezidentom Joeom Bidenom  Prezidentská administratíva USA je blízko k rozhodnutiu poskytnúť Ukrajine rakety dlhého doletu, známe ako ATACMS.

Vystúpi náhradník?

Namiesto Zelenského  môže na Valnom zhromaždení OSN vystúpiť ukrajinský minister zahraničných vecí Dmitro Kuleba. V súčasnosti však nie je potvrdená ani účasť prezidenta Spojených štátov amerických Joea Bidena. Navyše, na stretnutiach tejto úrovne zvyčajne vystupujú šéfovia odborov zahraničnej politiky a nie prezidenti, aj keď sú prítomní.

Chce vyšupnúť Rusko z OSN

Zelenskyj v pondelok po príchode do New Yorku navrhol, aby členovia Organizácie Spojených národov porozmýšľali, či Rusko stále patrí do štruktúr OSN. Zelenskyj by mal v utorok vystúpiť v rámci všeobecnej rozpravy. V stredu má diskutovať na rokovaní Bezpečnostnej rady (BR) OSN o situácii na Ukrajine.

Zelenského odstránil zo zoznamu najvplyvnejších Židov
Izraelské noviny The Jerusalem Post zverejnili svoj každoročný rebríček "50 najvplyvnejších Židov na svete", ktorý vychádza na sviatok Roš hašana. Tento zoznam zvyčajne zahŕňa politikov, podnikateľov, umelcov a slávne osobnosti so židovským... Čítať ďalej
16 | 09 | 2023 | Ivan Mihale

Vážení naši čitatelia!

Už niekoľko rokov Vám prinášame informácie, ktoré nechcú zverejňovať takzvané médiá "hlavného prúdu". Zatajujú Vám informácie a pokúšajú sa ovplyvniť Vašu mienku v ich prospech. Robia tak ešte agresívnejšie aj teraz pred voľbami, ktoré budú mať mimoriadny význam a rozhodnú o našom ďalšom osude. Naša spoločnosť prežíva zložité chvíle, priviedli ná do ekonomického, aj morálneho úpadku. Ohrozená je naša budúcnosť, budúcnosť tých, čo pracujú a nepriživujú sa na štáte a nerozkrádajú ho, dôchodcov, detí, aj vnukov. Teraz stojíme  pred voľbou, či dostanú možnosť pokračovať v tomto rozklade, alebo ich spoločne zastavíme.

V Hlavnom denníku Vám budeme naďalej prinášať informácie, ktoré Vám zatajujú. Budeme zverejňovať iné názory slobodných ľudí.

Budeme radi, keď nám v tom pomôžete svojim darom. Môžete tak urobiť finančným príspevkom v akejkoľvek sume. Aj tá najmenšia, má pre nás veľký význam.
Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".
Spoločne dokážeme byť silní!
Ďakujeme Vám!

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik