Prezidentka odcestovala do Berlína, stretne sa s prezidentom a prevezme si cenu
24 | 01 | 2023 I Ivan Mihale

Prezidentka SR Zuzana Čaputová odcestovala v utorok ráno na pracovnú cestu do Berlína, kde sa stretne s nemeckým náprotivkom Frankom-Walterom Steinmeierom. Popoludní si Čaputová prevezme Schwarzkopfovu európsku cenu.

V sídle nemeckého prezidenta, na zámku Bellevue, by sa mali prezidenti rozprávať o bilaterálnych vzťahoch a spolupráci medzi Slovenskom a Nemeckom aj v kontexte 30. výročia nadviazania vzájomných diplomatických vzťahov. Pôjde o ich druhé spoločné rokovanie od znovuzvolenia Steinmeiera do funkcie vo februári 2022.

"Prezident Steinmeier zároveň otvorí sériu debát o tom, ako demokracie môžu čeliť súčasným výzvam, na ktoré plánuje pravidelne pozývať osobnosti európskeho politického a spoločenského života. Práve prezidentka Zuzana Čaputová bude prvou hostkou tohto diskusného formátu," avizoval prezidentkin hovorca Martin Strižinec. Spolu s hlavami oboch štátov budú diskutovať aj viacerí novinári, intelektuáli a odborníci zo Slovenska a Nemecka.

Tieto dni ukázali, aká je Čaputová ľudsky FALOŠNÁ, politicky ZBABELÁ a osobnostne NEZRELÁ
OD HLAVY ŠTÁTU NEOČAKÁVAM OBČIANSKY POSTOJ, ALE ŠTÁTNICKÝ VZOR! Skonštatoval to vo svojom statuse na sociálnej sieti historik a politický analytik Eduard Chmelár. Reagoval tak na vyjadrenia hlavy štátu na práve prebiehajúce referendum. Názor... Čítať ďalej
21 | 01 | 2023 | Diana Zaťková

Popoludní si prezidentka prevezme Schwarzkopfovu európsku cenu, ktorú Nadácia Schwarzkopf Mladá Európa udeľuje osobnostiam alebo inštitúciám vo verejnom živote, ktorí sú oddaní mierovej, zjednotenej a udržateľnej Európe.

Cenu Čaputovej udelili ešte v roku 2021, vzhľadom na pandémiu COVID-19 však odovzdávanie odložili. Dostala ju za odvahu postaviť sa organizovanému zločinu, za práva menšín a najmä Rómov a za ekologicky udržateľnú budúcnosť. Podľa Schwarzkopfovej nadácie Mladá Európa dáva Čaputová celej Európe nádej, že budúcnosť tolerancie, udržateľnosti a spoločenstva je možná.
Na Slovensko sa hlava štátu vráti v utorok večer.

Prezidentka k referendu nevyzývala, výsledky rešpektuje!
Prezidentka SR Zuzana Čaputová napriek neplatnosti sobotného (21. 1.) referenda považuje vzhľadom na aktuálnu vnútropolitickú krízu za nevyhnutné, aby poslanci čo najskôr prijali zmenu ústavy o predčasných voľbách v parlamente. TASR o tom... Čítať ďalej
22 | 01 | 2023 | Gabriela Fedičová/TASR

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik

Potrebujeme Vašu pomoc

Stojíme na vašej strane, stojíme na strane čitateľov, ako dobrá protiváha mainstreamu. V Hlavnom denníku nájdete to, čo inde zbytočne hľadáte. Dnes potrebujeme vašu pomoc a podporu.

Číslo účtu pre finančné dary: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Podporiť nás môžete finančným darom v ľubovoľnej výške, do poznámky prosíme uviesť "dar". Spoločne dokážeme byť silní!

Ďakujeme!