POLYHISTORKA Remišová! NEUVERÍTE, do čoho teraz kafre!
23 | 11 | 2022 I Diana Zaťková/TASR

Vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) je proti znižovaniu trestov za ekonomické trestné činy. Sú podľa nej rovnako závažné ako iné trestné činy, "vysávajú" zdroje zo štátu a peniaze potom chýbajú inde. Uviedla to po stredajšom rokovaní vlády.

Úkladná vražda, či sprenevera....podľa Veroniky všetko jedno

"Povedať že, megapodvodníci, ktorí Slovensko pripravili o desiatky miliónov, by mali dostať podmienku alebo oľutovať a nedostať žiadny trest, to považujem za neakceptovateľné," poznamenala Remišová. V tejto súvislosti spomenula kauzu zmenky, eurofondové podvody či podvody na agrodotáciách. "To boli obrovské podvody, pri ktorých štát prichádzal o obrovské zdroje," podotkla s tým, že tam nevidí žiadny priestor na uľahčovanie života podvodníkom.  

Remišová dodala, že aj keď sú generálny prokurátor Maroš Žilinka a niektorí politici za to, aby sa sadzby znižovali, Za ľudí je proti.

Znižovanie trestov za ekonomickú trestnú činnosť by mala priniesť novela Trestného zákona. Súčasný návrh novely, ktorú pripravovala exministerka spravodlivosti Mária Kolíková (SaS), bolo možné pripomienkovať do pondelka (21. 11.).

Frustrovaní Slováci opäť ZÚRIA! Ukrajina nám za pomoc ide ZVÝŠIŤ prepravné CENY ROPY!
Na Slovensku sa zvykne hovoriť: „Za dobrotu, na žobrotu.“ Toto príslovie bude zrejme naplno platiť od 1. januára budúceho roka, keď spoločnosť Ukrtransnafta, prevádzkovateľ ukrajinskej ropovodnej siete, zvýši tarify za prepravu ropy smerom do... Čítať ďalej
23 | 11 | 2022 | Tibor Malý

Alternatívne tresty

Jej nástupca Viliam Karas považuje reformu trestných kódexov za jednu z priorít. Navrhovaná legislatíva chce okrem iného motivovať sudcov k ukladaniu alternatívnych trestov. Priniesť má aj lepšiu vymožiteľnosť náhrady škody či zvýšenie hranice malej škody na 500 eur.

"Stotožňujem sa aj s potrebou harmonizovať a štandardizovať trestné sadzby trestu odňatia slobody pri jednotlivých druhoch trestnej činnosti, ktoré v dôsledku neprimeranej výšky pri niektorých skutkových podstatách (nesúrodosť je zrejmá najmä pri trestných činoch proti majetku v porovnaní s trestnými činmi proti životu) deformujú slovenskú trestnú politiku a vymykajú sa európskym zvyklostiam. K takej úprave však považujem za potrebné pristúpiť až na základe poctivej odbornej diskusie a komplexného posúdenia trestných sadzieb odborníkmi nielen z oblasti trestného práva, ale aj kriminológie, penológie, psychiatrie či psychológie," dodáva generálny prokurátor Maroš Žilinka.

Minister Karas o novele Trestného zákona. Čo na to Žilinka?
Novela Trestného zákona nie je o znižovaní trestov, ale o reforme trestnej politiky štátu. Pred rokovaním vlády to uviedol šéf rezortu spravodlivosti Viliam Karas. Čo na to GP Maroš Žilinka? Novelou ide ministerstvo podľa Karasa zásadne, radikálne... Čítať ďalej
23 | 11 | 2022 | Diana Zaťková/TASR

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik