Frustrovaní Slováci opäť ZÚRIA! Ukrajina nám za pomoc ide ZVÝŠIŤ prepravné CENY ROPY!
23 | 11 | 2022 I Tibor Malý

Na Slovensku sa zvykne hovoriť: „Za dobrotu, na žobrotu.“ Toto príslovie bude zrejme naplno platiť od 1. januára budúceho roka, keď spoločnosť Ukrtransnafta, prevádzkovateľ ukrajinskej ropovodnej siete, zvýši tarify za prepravu ropy smerom do Maďarska a na Slovensko o 2,10 eura za tonu. Tento krok kritizuje v statuse aj podpredseda Život Národná strana Marek Géci, ku ktorému sa pridali aj poriadne rozčertení Slováci.

Ukrajinská spoločnosť zvýšila poplatok aj v apríli, čím celkové zvýšenie na ročnej báze dosiahlo 51 percent. Nuž, na vojnu na Ukrajine Slováci doplatia naozaj poriadne.

Nielenže sa spolupodieľajú na sankciách proti Rusku, ktoré, ako sa ukazuje, sa obracajú proti nim, lebo agresora až tak veľmi neoslabili, ale sami sme sa prepadli do hlbokej krízy, ktorá so sebou priniesla zdražovanie úplne všetkého a tým aj zníženie životnej úrovne veľkého počtu ľudí. Ľudí, ktorí pomáhajú Ukrajincom ako sa len dá. A takto sa im Ukrajina odvďačuje za ich dobrotu.  

Za pomoc nám Zelenský postupne zvyšuje poplatky za tranzit ropy

Správa o januárovom zvýšení tarify za prepravu ropy mainstreamovými médiami na Slovensku iba preletela bez náznaku vysvetlenia ľuďom, čo to vlastne pre nich bude znamenať. Ďalšiu „jóbovku“ o opätovnom zvyšovaní cien by totiž Slováci rozdýchavali len veľmi ťažko.

Zato ako zastierací manéver vytiahli šál maďarského premiéra Viktora Orbána na futbalovom zápase proti Grécku, na ktorom sa vynímala mapka Veľkého Uhorska, do ktorého v minulosti patrili viaceré časti dnes už samostatných štátov ako Chorvátska či Rumunska, ale aj - Slovenska.

A práve toto, spolu so zvýšením prepravných cien ropy, kritizuje v statuse právnik Marek Géci. „Našim vládnym babrákom vadí šál Orbána s mapou Uhorska, ktorý mal na futbale! Ale nevadí im, že za našu pomoc Ukrajine, pre Slovensko zavedie Zelenský znovu vyšší poplatok za tranzit ropy! Na ročnej báze to bude spolu až 51 % viac. Heger, okamžite im stopnite pomoc na vyzbrojovanie!“ napísal Marek Géci.

A toto nám vládne a tvorí zákony?! „Inteligencia“ na našej politickej scéne priam prekvitá
A je definitívny koniec! Táto formulka by sa dala zosobniť na viacero vecí a osôb na našej politickej scéne, tentokrát sa však týka „vzťahu“ Igora Matoviča a Jany Bittó Cigánikovej. Odchodom SaS do opozície rozdúchal šéf liberálov ohník, ktorý... Čítať ďalej
14 | 11 | 2022 | Tibor Malý

Podpredseda Život Národná strana ale k svojmu krátkemu obrazovému statuse ešte dopísal: „Čo dodať ak niekto ako minister Káčer, čo si nacapí na fotku dúhovú vlajku, alebo Heger, čo behal s dúhovou vlajkou pri teplárni, kritizuje Orbána za šál s mapou, ktorá nás nijak k ničomu nezaväzuje a nevadí mu na druhej strane, že my podporujeme Ukrajinu, ožobračujeme sa na základe sankcií, pomáha sa Ukrajine vojensky, a na oplátku nám Zelenský postupne zvyšuje poplatky za tranzit ropy!? Ako pomenovať túto ich bezočivosť a neúctu voči národu a ľuďom v ňom, ktorí im pomáhajú?? Hanba a hnus! Okamžite treba stopnúť vyzbrojovanie Zelenského zo Slovenska!“

Prirodzene, jeho slová a to, čo sa deje okolo zvýšenia prepravnej ceny ropy na Slovensko, nenechali Slovákov chladnými.

„Aj všetko im prestať dávať na úkor nás a nech idú do psej matere, tam starať sa o svoju krajinu a nie cecať nás!“ rozohnila sa Daka.

„Táto vláda je banda babrákov, hlupákov, tu majú vďaku za pomoc Ukrajine! Už ani neviem, ako ich nazvať, treba ich hnať kade ľahšie,“ pridala sa Evka.

Orbán by obhajoval naše záujmy určite lepšie ako táto banda zradcov

Poriadne „ostrí“ však boli aj ďalší diskutujúci. „Takže Slovensko rozdáva všetko Ukrajine a on prašina nám bude navyšovať o 51 percent. Kde je Heger, to sme to dopadli pri tejto vláde,“ soptila Viera Palková.

„Za dobrotu na žobrotu. Čo čakať od toho zeleného. My mu milióny, budeme mrznúť, hladovať zadlžime kvôli nemu celé ďalšie generácie a on takto odpovedá,“ pridala sa Iveta Pálešová.

„Najsmutnejšie na tom je, že debili tam hore ho budú ešte aj chápať, že nám bude dvíhať cenu. Len nás nechápu,“ konštatuje Ingrid Baraniová. „Potrebujú Orbanom a šálom odvrátiť pozornosť od Zelenského čo na nás chystá,“ myslí si Lídia Ovčiková.

Nech si tu nerobia zo Slovákov ,,p٭del“ a konečne sa poberú niekde ďaleko, šomre na vládnych politikov Géci
Hlava asi najväčšej „odborníčky“ na zdravotníctvo v Národnej rade padla! Poslanci, konečne, odvolali Janu Bittó Cigánikovú z funkcie predsedníčky pre zdravotníctvo v našom parlamente, čo sa stretlo s veľkou úľavou u mnohých Slovákov. V statuse to... Čítať ďalej
11 | 11 | 2022 | Tibor Malý

„Financovať vojnu nie je lacná záležitosť... Nestačí finančná pomoc z EÚ, USA a neviem ešte z akých strán, treba vybrať peniaze aj na tranzite. Banda všivavá. O našej vláde ani netreba debatiť - diletanti a posluhovači západných mocností,“ napísal v diskusii Zoltán Horváth.

„Orbán by obhajoval naše záujmy určite lepšie ako táto banda zradcov. Máme to najhoršie, najneschopnejšie - kto nám ich dosadil (aby zničili našu krajinu) odviedol slušný výkon. Lebo ničia skutočne dôkladne,“ skonštatoval Miloš Krajčovič.

„Nech si berie všetkých Ukrajinci, nech sa o nich stará. To mu nevadí, že mi ich tu kŕmime a ubytovávame, že ten plyn je aj pre nich a my to musíme všetko platiť aj z našich peňazí. Kde má rozum, nad tým nerozmýšľa?“ pýta sa na konci ostrého názoru Marta Vašková.

Chmelár: Mediálny obraz vojny na Ukrajine je EXTRÉMNE skreslený!
Pri nedávnom takmer partizánskom spomínaní na 17. november 1989 a minulú éru, som si aj ja spomenul na zopár skutočností, ktoré sa dnešným papalášom nehodia do celkového obrazu tej doby. Touto vetou začína svoj komentár na sociálnej sieti historik... Čítať ďalej
23 | 11 | 2022 | Diana Zaťková

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik