Kadyrov zošalel: Do bojov posiela svojich pubertálnych synov!
03 | 10 | 2022 I Diana Zaťková/TASR

Kadyrov tvrdí, že do bojov na Ukrajine posiela svojich troch synov.

Čečenský vodca Ramzan Kadyrov v pondelok povedal, že do bojov na Ukrajine posiela svojich troch synov vo veku 14, 15 a 16 rokov. Uviedol to v príspevku na sociálnej sieti Telegram. 

"Je čas ukázať sa v poriadnom boji, túto túžbu môžem len privítať," napísal Kadyrov a zverejnil video, ako mládenci odpaľujú rakety na strelnici. "Čoskoro pôjdu do prvej línie a budú na najťažších úsekoch kontaktnej línie," dodal.

Kadyrov, spojenec ruského prezidenta Vladimira Putina, zohral významnú úlohu v podpore vojny Ruska na Ukrajine a v Čečensku robil nábor do jednotiek bojujúcich na strane ruskej armády. Čečenskí ozbrojenci však utrpeli na Ukrajine veľké straty, uviedlo Rádio Sloboda (RFE/RL).

Jeho kritici od začiatku vojny na Ukrajine spochybňujú efektivitu jeho jednotiek a označujú ich za "tiktokovú" armádu. Čečenskí ozbrojenci na tejto sociálnej sieti zverejňovali videá o svojich údajných vojenských úspechoch, ktoré sa často nepotvrdili alebo vyzneli ako paródia.

Katastrofické scenáre generála Šándora: Rus ešte nenasadil tú najťažšiu silu
Hlas generála Andora Šándora je jeden z tých, ktoré nie sú v konflikte Ruska a Ukrajiny na žiadnej zo strán. Dlhodobo sa na konflikt pozerá nezaujato a s chladnou hlavou. V podobnom duchu sa nesú aj jeho názory. Boli to Rusi? "Západný svet ukázal... Čítať ďalej
03 | 10 | 2022 | Eka Balašková

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik