Príspevky za ubytovanie pre odídencov sa zvýšia
21 | 09 | 2022 I Ivan Mihale/tasr

Príspevky za ubytovanie pre odídencov sa zvýšia. Vyplácať sa bude najdlhšie do 28. februára budúceho roka. Vyplýva to z novely nariadenia o poskytovaní príspevku za ubytovanie odídenca, ktorý schválila vláda.

Za ubytovanie odídenca, ktorý nedovŕšil 15 rokov, poskytne štát päť eur na noc. Príspevok za ubytovanie odídenca nad 15 rokov bude desať eur na noc, uviedlo ministerstvo vnútra v materiáli.

Nariadenie taktiež určuje aj maximálnu výšku príspevku, ktorú je možné vyplatiť za poskytovanie ubytovania v nehnuteľnosti slúžiacej na bývanie podľa počtu miestností. V prípade jednej obytnej miestnosti bude maximálna výška 710 eur. Za dve izby bude vyplatených najviac 1080 eur. Za tri miestnosti vyplatí štát maximálne 1430 eur a za štyri a viac izieb 1790 eur.

Zvýšením poskytovaného príspevku chcú podľa ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) motivovať poskytovateľov ubytovania. "Tento model poskytovania ubytovania odídencom je výhodnejší z hľadiska nákladov štátu, pomáha slovenským domácnostiam a súčasne je optimálny aj pre integráciu odídencov, čo je naším hlavným cieľom," skonštatoval. Mikulec zároveň poukázal, že na účty samospráv poslal rezort vnútra za uplynulý mesiac vyše 5,34 milióna eur.
Nariadene nadobudne účinnosť 1. októbra.

Putin vyhlásil v Rusku čiastočnú mobilizáciu
Ruský prezident Vladimir Putin v stredu vyhlásil čiastočnú mobilizáciu pred uskutočnením referend v štyroch ukrajinských regiónoch o pripojení k Rusku. Oznámil to vo svojom prvom príhovore národu od začiatku invázie Ruska na Ukrajinu. Putin... Čítať ďalej
21 | 09 | 2022 | Ivan Mihale

Pridajte sa k nám! Pracovná ponuka!

Redakcia najčítanejšieho alternatívneho denníka – Hlavný denník, hľadá do svojho dynamického kolektívu redaktorov.

Máme vysoké nasadenie, rýchle tempo, reflektujeme na situácie doma, ale aj v zahraničí, zaujímajú nás názory, ktoré sú iné, ako ponúka mainstream. Do nášho kolektívu potrebujeme ambicióznych redaktorov, ktorí sú flexibilní, samostatní, vedia sa orientovať na sociálnych sieťach a zvládajú pracovný stres. Výhodou sú skúsenosti s redaktorskou prácou z oblasti žurnalistiky a médií, ale nie podmienkou! Pracuje sa z domu. Neformálny životopis zasielajte na verbina@hlavnydennik.sk.