Bratislava: Začali sa Radničkine trhy, zviditeľňujú prácu ľudí s hendikepom
09 | 09 | 2022 I Gabriela Fedičová/TASR

 Na nádvorí bratislavskej Starej Radnice sa v piatok začal 22. ročník Radničkiných trhov.

Ponúkajú tvorbu osôb so zdravotným postihnutím, ktoré pracujú a pôsobia v chránených dielňach a sociálnych podnikoch. Podujatie bude pokračovať v sobotu (10. 9.). TASR o tom informovali organizátori z platformy Inklúzia.

"Cieľom Radničkiných trhov je zviditeľniť prácu občanov so zdravotným postihnutím, ale najmä osloviť zamestnávateľov, firmy, spoločnosti, aby využili možnosť zákona, ktorý im umožňuje zamestnať príslušný počet zdravotne postihnutých občanov, prípadne zadať zákazku chráneným dielňam," uvádzajú organizátori.

Súčasťou piatkového programu je šansonierske vystúpenie Bon Bon Tria a Petry Humeňanskej, ako aj oceňovanie najlepších. V sobotu čakajú návštevníkov workshopy, ľudová hudba či vystúpenie Eniesy a jej hudobnej skupiny.

Ďalší Hegerov človek opúšťa loď: Premiér je stále v Matovičovom gravitačnom poli
Z postu mediálneho poradcu premiéra Eduarda Hegera odchádza bývalý novinár, komentátor SME a spisovateľ Ivan Štulajter. "Rozhodol som sa preto, lebo som s premiérom prestal súhlasiť a vnútorne ma to deprimovalo. Nesúhlasím s tým, kam dospela táto... Čítať ďalej
09 | 09 | 2022 | Diana Zaťková

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik