Igor Matovič vyhlásil, že neustúpi SaS!
01 | 09 | 2022 I Gabriela Fedičová/TASR

Minister financií a líder OĽANO Igor Matovič nevidí najmenší dôvod ustupovať v požiadavkách voči SaS.

Šéf rezortu hospodárstva Richard Sulík (SaS) podaním demisie podľa neho utiekol nezodpovedne od roboty, a to aj v súvislosti s blížiacou sa energetickou krízou. Matovič podotkol, že keď si urobia svoju prácu, nemá problém odísť z ministerskej stoličky.
"Desať požiadaviek je odpoveď na ultimátum. My nedávame žiadne ultimátum. V momente, ako SaS stiahne svoje ultimátum, aj naša odpoveď bude stiahnutá," vyhlásil. Tvrdí, že demisiu Sulíka nepožadoval, ale prijíma jeho ponuku na spoločný odchod.

Výrečný Matovič sa pri návrate z dovolenky "skrýval"
Minister financií a predseda OĽaNO Igor Matovič sa v noci zo stredy na štvrtok vrátil z dovolenky v Španielsku. Napriek tomu, že z Malagy si neodpustil pár statusov, na letisku mu do reči akosi nebolo. Na debatu nemal chuť Igor Matovič po prílete... Čítať ďalej
01 | 09 | 2022 | Eka Balaskova

Igor Matovič kritizoval Zuzanu Čaputovú

V prípade konca SaS vo vláde a vzniku menšinovej vlády sa nechce spoliehať na hlasy fašistov. "Možno sa ukáže, že Slovensko nie je zrelé na menšinovú vládu. Ale všetko to budú len dôsledky ega jedného človeka, ktorý si povedal, že je čas vydierať," podotkol.

Ďalej zdôraznil, že všetky opatrenia na pomoc ľuďom a ochranu verejných financií sú kryté z daní, ktoré SaS blokuje. Kritizoval, že prezidentka Zuzana Čaputová z pozície, ktorá by mala byť úplne nestranícka, robí stranícku politiku.

Spor v koalícii trvá už niekoľko týždňov. SaS oznámila odchod z koalície, žiada odstúpenie Matoviča z vlády, čo OĽANO odmietlo. V deň, keď ministri SaS mali podať demisiu, prišlo OĽANO na rokovanie vlády s opatreniami, ktoré ak SaS podporí, Matovič z vlády odíde. SaS je ochotná o návrhoch rokovať, ale až keď odstúpi Matovič. Sulík zároveň oznámil, že už demisiu podal.

Prečo kvília Veronika Remišová a Juraj Šeliga?
Slávnostná schôdza parlamentu, ktorá sa konala pri príležitosti 30. výročia prijatia Ústavy SR priniesla momenty, ktoré opäť rozvírili vzťahy medzi koalíciou a opozíciou. Pri príležitosti 30. výročia prijatia Ústavy SR sa v historickej sále... Čítať ďalej
01 | 09 | 2022 | Gabriela Fedičová

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik