Putinov priateľ Steven Seagal navštívil Donbas. Svet nepozná pravdu, hovorí herec
10 | 08 | 2022 I Ivan Mihale

Niekdajšia hviezda akčných amerických filmov Steven Seagal, ktorý je v posledných rokoch známy aj ako prívrženec ruského prezidenta Vladimíra Putina, navštívil separatistami ovládanú časť regiónu Donbas na východe Ukrajiny. Okrem iného väzenia Olenivka, kde nedávno prišla o život viac ako päťdesiatka ukrajinských vojnových zajatcov. O Seagalovej návšteve referovali ruské a následne aj ukrajinské médiá.

Kyjev a Moskva sa sporia, či smrť 53 vojnových zajatcov v Olenivke zavinilo ukrajinské ostreľovanie väznice raketami americkej výroby, ako tvrdí ruská verzia, alebo zajatcov povraždili ruskí žoldnieri z tzv. Wagnerovej skupiny, a to výbuchom nálože umiestnenej vo vnútri budovy.

Na mieste Seagalovi ukázali okrem iného "črepiny amerických rakiet potvrdzujúcich zodpovednosť Kyjeva za masovú vraždu vlastných vojakov", uviedol o hercovej návšteve v Olenivke známy prokremeľský moderátor Vladimir Solovjov.

"Žiletka" má gule: Dres, ktorý mám od Putina nevrátim! Nemám prečo, vážim si ho!
Športovci, ale aj bežní ľudia, majú doma veci, ktoré im pripomínajú zaujímavé udalosti ich života, respektíve súperov, s ktorými si zmerali sily. Jedným z nich je aj slovenská hokejová legenda Jozef Golonka. Ako píše portál pravda.sk, naša slávna... Čítať ďalej
09 | 08 | 2022 | Tibor Malý

Seagal podľa šéfa doneckých separatistov Denisa Pušilina natáča dokumentárny film o Donbase. "Pri stretnutí Seagal poznamenal, že 98 percent ľudí, ktorí rozprávajú v médiách o konflikte, tu nikdy nebolo, a preto svet nepozná pravdu," povedal Pušilin agentúre TASS a dodal, že Seagal chce zmeniť pohľad sveta na túto vojnu.

V utorok väzenie v Olenivke navštívil spolu s americkým hercom aj nový predák ruských nacionalistov, predseda zahraničného výboru ruskej snemovne Leonid Sluckij, a to v spoločnosti „tímu objektívnych medzinárodných expertov“ z Nikaraguy a Severnej Kórey, ironicky poznamenal bieloruský opozičný denník Naša Niva.

Steven Segal je priateľom ruského prezidenta Putina, ktorého v minulosti nazval „jedným z najväčších svetových žijúcich lídrov“. V novembri 2016 mu Putin udelil ruské občianstvo a vlani Seagal vstúpil do opozičnej, ale pritom prokremeľskej strany Spravodlivé Rusko. V januári 2016 už Seagal získal aj srbské občianstvo, ponechal si ale aj občianstvo americké.

Seagal, ktorý bol na inaugurácii Putina prezidentom v roku 2018, ako ruský zástupca vlani navštívil Venezuelu a daroval tamojšiemu prezidentovi Nicolásovi Madurovi samurajský meč. A v roku 2018 sa stal zvláštnym veľvyslancom Ruska pre humanitárne vzťahy so Spojenými štátmi.

Zdroj: iDnes.cz

Robert Fico: "Jak u debilov"
"Jak u debilov," hovorí Robert Fico (SMER - SD), poslanec NR SR. Fico regauje na bombastickú správu v niektorých slovenských médiách, ktoré hovoria o tom, že Rusko prerušilo dodávky ropy cez južnú vetvu ropovodu Družba, ktorá zásobuje Slovensko,... Čítať ďalej
10 | 08 | 2022 | Gabriela Fedičová

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik