M. Belica zabojuje o post predsedu NSK šiestykrát
10 | 08 | 2022 I Ivan Mihale/tasr

Súčasný predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Milan Belica bude kandidovať na post predsedu kraja v jesenných voľbách do vyšších územných celkov (VÚC). Svoju kandidatúru oficiálne potvrdil v stredu. Podľa vlastných slov sa rozhodol kandidovať po viacerých rokovaniach s partnermi naprieč celým politickým spektrom v kraji a aj celoštátne. Ďalšie podrobnosti týkajúce sa kandidatúry chce oznámiť v najbližšom období.

Zásadnou motiváciou Belicovej kandidatúry je podľa jeho vyjadrenia aktuálna extrémne zložitá situácia v spoločnosti, v krajine a v celej Európe. "Viackrát v minulosti som ako predseda previedol Nitriansky samosprávny kraj búrlivým spoločensko-politickým a ekonomickým obdobím. Vďaka rozumnému hospodáreniu kraj dlhodobo vyniká v oblasti finančnej kondície a má dostatok rezerv, aby vedel čeliť dnešným a budúcim náročným, až existenčným výzvam," uviedol Belica.

Milan Belica je najdlhšie slúžiacim predsedom samosprávneho kraja na Slovensku, vo funkcii je od vzniku VÚC v roku 2001. Okrem neho sa o post predsedu NSK bude v jesenných voľbách do vyšších územných celkov uchádzať za širokú pravicovú koalíciu súčasná krajská poslankyňa Martina Holečková, ktorú podporuje deväť politických strán, súčasný starosta Dvorov nad Žitavou v okrese Nové Zámky Branislav Becík, ktorý je kandidátom strany Hlas-SD. O post predsedu NSK zabojuje aj kandidát strany ĽSNS, odborár a právnik Milan Španír, podnikateľ a terajší podpredseda NSK Tibor Csenger, ktorého nominovala mimoparlamentná strana Aliancia, a riaditeľ Starého divadla Karola Spišáka v Nitre Martin Kusenda ako občiansky kandidát.

HLAS: Jediné riešenie v dnešnom marazme je určiť termín predčasných volieb
Namiesto hier na reformy by vláda mala pracovať na reálnom zlepšení života ľudí na Slovensku, vyzýva snáď už po stýkrát na svojej oficiálnej stránke strana Hlas súčasnú Hegero-Matovičovú vládu. Hlasáci preto odporúčajú, aby vláda začala bezodkladne... Čítať ďalej
10 | 08 | 2022 | Diana Zaťková

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik