KĽDR: Všetky osoby nakazené koronavírusom sa už z ochorenia vyliečili
05 | 08 | 2022 I Ivan Mihale/tasr

Severná Kórea v piatok už siedmy deň po sebe nezaznamenala ani jeden nový prípad nákazy koronavírusom, ktorého tamojšie úrady označujú za "horúčku". Dodala, že všetci nakazení sa už z ochorenia stihli vyliečiť. TASR správu prevzala od agentúry AFP, ktorá sa odvoláva na severokórejské štátne médiá.

KĽDR, ktorá v snahe zabrániť šíreniu koronavírusu na jar 2020 úplne uzatvorila svoje hranice, oznámila ohnisko nákazy variantom omikron v hlavom meste Pchongjang v máji.

"Celková protiedpidemická situácia sa v KĽDR zastabilizovala," uviedla štátna tlačová agentúra KCNA. Dodala, že krajina pokračuje v monitorovaní nových subvariantov covidu a v prípade potreby môže stále povolať do pohotovosti zdravotníckych pracovníkov.

KĽDR od konca apríla zaznamenala 4,8 milióna prípadov nákazy "horúčkou" a 74 úmrtí. Táto izolovaná ázijská krajina má podľa odborníkov jednu z najhorších systémov zdravotnej starostlivosti, nedostatočne vybavené nemocnice, málo jednotiek intenzívnej starostlivosti a žiadne lieky či vakcíny proti covidu, píše AFP.

Orbán v USA: Treba si ctiť tradície kresťanov a riešiť otázky genderu i migrácie
Podstatou úspechu maďarskej vládnej strany Fidesz je, že si ctí židovsko-kresťanské tradície. Venuje sa tiež otázkam "genderu" a migrácie, povedal predseda maďarskej vlády Viktor Orbán vo štvrtok v úvode výročnej Konferencie konzervatívnej... Čítať ďalej
05 | 08 | 2022 | Ivan Mihale/tasr

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu.

Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik