Minister Naď usvedčený z vlastizrady?! Generál v tom má jasno
04 | 08 | 2022 I Ivan Mihale

Expert na bezpečnostnú a obrannú politiku 40 rokov služby: OS SR, MO SR a GŠ Člen Republikovej rady hnutia Republika Generál Jozef Viktorín zničil jediným statusom ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽANO). Uviedol, že jeho kroky vedú k oslabeniu našej spoločnosti a obranyschopnosti. Status nazval "SNY MINISTRA OBRANY".

"SNY MINISTRA OBRANY

Medzi tieto sny patrí vojenská pomoc Ukrajine a modernizácia OS SR. Na úkor posilnenia obranyschopnosti, na úkor kvality techniky, čo bude v neprospech občanov a ich bezpečnosti. Čo to bude v praxi znamenať? Doplnenie technikou, ktorá nie je nová, napr. obmena tankovej techniky nemeckými Leopardami.

Hospodáriť sa musí, zvlášť keď pracujete pre štát. Pán minister pracuje pre štát? Pre ktorý? Všetky jeho kroky vedú k oslabeniu našej bezpečnosti a obranyschopnosti. A to ešte nehovorím o personáli a jeho nulovej motivácii k ďalšej službe v tomto období. Tá motivácia by mala pozitívna a musí mať svoje pravidlá, ktoré sú jasné a zreteľné nielen do vnútra, ale hlavne navonok do spoločnosti. A nesmú byť robené na úkor ľudí. Toto je ten bod, odkiaľ už nie je pre súčasnú koalíciu a ministra Naďa návratu.

Tento predstaviteľ uplatňuje iba „rezortizmus“ bez sociálneho dopadu na tých, ktorí spoločnosť držia nad vodou. Áno, štát držia ľudia práce, ktorí na tú proklamovanú modernizáciu dennodenne prispievajú. A minister to v žiadnom vystúpení nespomenul.

Vytočený Naď zakazuje Slovákom zábavu! Aj despota Nero povolil chlieb a hry
"Žiadam novinárov z Plus 7 Dní, aby sa správali zodpovedne a v čase vojny na Ukrajine nešírili dezinformácie!" Takto sa pustil minister obrany Jaro Naď na sociálnej sieti do novinárov, ktorí sú za jednou z najobľúbenejších rubrík magazínu "Naša... Čítať ďalej
03 | 08 | 2022 | Diana Zaťková

Práve naopak. Sníva o príspevku do NATO vyššom než 2%. Prečo asi? Iba snaha plniť to, čo sa žiada, pokiaľ možno na viac ako 100%. Čo na tom, že občan krváca? Veď ten nie je pre neho zaujímavý. Pre ministra to je všeobecne „len dezolát“ ako sa sám vyjadril. Toto máme v súčasnej koalícii: prisluhovačov na úkor čestných a pracovitých občanov.

Ukazuje sa, že keď dáte moc do rúk ľuďom ako Naď, tak zistíte, že sa stávame závislý iba na zbytkoch krajín, ktoré sa zbavujú toho, čo sami nepotrebujú. Najhoršia je pomoc zadarmo alebo symbolické euro. Ono to dobre znie, ale postupné investície do servisu a výcviku vyjdú viac než je technika hodná. A dovtedy budeme aj pre spojencov zaujímaví. Kým budeme platiť za starú techniku.

Slovensko, spoločnosť i občan musia vidieť, že každá investícia do OS SR musí byť nadčasová a nie kozmetická len preto, aby minister uspokojil vlastné ego.

Snom ministra obrany by mal byť občan. Ten, ktorý ho omylom volil, ale aj ten, ktorý má iný názor. Ale on také sny nemá. Za tie by ho totiž nikto nepochválil ani v Bruseli a tobôž nie za morom. Pracovať v neprospech SR je ďaleko za čiarou a tento pán si to žiaľ neuvedomuje. Tu treba povedať, že je to v tejto chvíli na jeho vlastnú škodu. A nielen na jeho, lebo občan nezabúda. Takže nech sníva ďalej, len aby ho tie sny v budúcnosti nedobehli."

Karta sa obrátila?! Obvinenie Amnesty International padlo na Ukrajinu
Amnesty International je najväčšia ľudskoprávna mimovládna organizácia na svete. Je to celosvetové hnutie viac s ako 10 miliónmi ľudí pochádzajúcich z viac ako150 krajín a území celého sveta, ktorí sa usilujú o o dodržiavanie ľudských práv po celej... Čítať ďalej
04 | 08 | 2022 | Ivan Mihale

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu.

Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik