Medveď prišiel na dvor domu v Kľačne, zrejme hľadal bylinkový záhon, natrafil však na niečo lepšie
04 | 08 | 2022 I Ivan Mihale/tasr

Na dvor jedného z rodinných domov v Kľačne (okres Prievidza) prišiel vo štvrtok približne o 3.30 h medveď. Poškodil králikáreň a zabil jedného králika. Informovala o tom na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia. Zároveň vyzvala obyvateľov na ostražitosť.

"Majitelia domu kontaktovali políciu, avšak medveď do príchodu hliadky ušiel. Medveď bol podľa majiteľov hnedej farby a mohol mať do 200 kilogramov," uviedli policajti.

Polícia kontaktovala Zásahový tím pre medveďa hnedého, v kompetencii ktorého je situáciu riešiť. Zároveň vyzýva obyvateľov i návštevníkov obce Kľačno a jej okolia na mimoriadnu ostražitosť. "V súvislosti s výskytom medveďa odporúčame sa vyhnúť pohybu v okolitom lese. V prípade potreby okamžite kontaktuje tiesňovú linku 158," zdôraznili policajti.

"Bylinožravý" medveď opäť útočil!
Čoraz častejšie prípady stretnutia a napadnutia človeka medveďom v poslednom čase vyhrotili názorový stret ochrancov prírody s poľovníkmi a ministerstva životného prostredia so štátnymi lesmi. Minister Budaj dokonca označil našu najväčšiu šelmu za... Čítať ďalej
02 | 08 | 2022 | Ivan Mihale

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu.

Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik