Čínske balistické rakety dopadli do výlučnej hospodárskej zóny Japonska
04 | 08 | 2022 I Ivan Mihale/tasr

Päť čínskych balistických rakiet vypálených vo štvrtok počas vojenských cvičení v blízkosti Taiwanu dopadlo do výlučnej hospodárskej zóny Japonska. Uviedol to japonský minister obrany Nobuo Kiši. TASR o tom informuje na základe správ televízie NHK a agentúry AFP.

"Päť z deviatich balistických striel, ktoré vypálila Čína, dopadlo do výlučnej hospodárskej zóny Japonska," uviedol Kiši. Dodal, že Japonsko proti tomuto kroku Číny protestovalo diplomatickou cestou. Incident označil za "vážny problém, ktorý ovplyvňuje národnú bezpečnosť a bezpečnosť našich občanov".

Kiši zároveň uviedol, že je to po prvýkrát, čo čínske balistické strely dopadli do japonskej výlučnej hospodárskej zóny, ktorá sa rozprestiera do vzdialenosti 370 kilometrov od japonského pobrežia.

Čína spustila vojenské cvičenie v okolí Taiwanu
Napätie medzi Čínou a Taiwanom rastie. Čína spustila masívne vojenské cvičenie. Stalo sa tak po kontroverznej návšteve najvyššej americkej demokratky Nancy Pelosiovej v Tchaj-peji napriek varovaniam z Pekingu. Čo je najnovšie? Čína vyhlásila... Čítať ďalej
04 | 08 | 2022 | Ivan Mihale

Taiwanské ministerstvo obrany vo štvrtok oznámilo, že Čína vypálila počas vojenských cvičení v blízkosti Taiwanu niekoľko balistických striel. Túto informáciu potvrdila aj čínska armáda.

Vo vyhlásení ministerstva obrany sa uvádza, že rakety typu Tung-feng boli odpálené do vôd severovýchodne a juhozápadne od Taiwanu okolo 13.56 h miestneho času (07.56 h SELČ).

Čínska štátna televízia CCTV oznámila, že manévre sa začali o 12.00 h miestneho času (06.00 h SELČ) a potrvajú až do nedele. Podľa taiwanských predstaviteľov však porušujú pravidlá stanovené Organizáciou Spojených národov, narúšajú územnú suverenitu Taiwanu a sú priamou hrozbou pre leteckú a námornú dopravu.

Ruský song trhá počty vzhliadnutí na kanály Youtube (VIDEO)
Hudobník Jaroslav Dronov vystupujúci pod pseudonymom SHAMAN vydal novú pieseň a oznámil celému svetu, že je Rus a je na to hrdý. Ikonickú pieseň "I am Russian" ruský hudobník, spevák a skladateľ zverejnil spolu s videom na YouTube. Video za... Čítať ďalej
04 | 08 | 2022 | Ivan Mihale

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu.

Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik