Boris Kollár oznámil, kedy by sa mohli konať  komunálne voľby a voľby do orgánov samosprávnych krajov
09 | 02 | 2022 I Gabriela Fedičová/TASR

Komunálne voľby a voľby do orgánov samosprávnych krajov by sa mohli konať týždeň pred alebo týždeň po dušičkovom období.

Podľa zákonných lehôt ich termín teraz vychádza na 29. októbra.

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) nechce, aby sa ľudia v dušičkovom období zaoberali voľbami, preto ich chce vyhlásiť v inom termíne. Potrebná bude pravdepodobne zmena zákona. Kollár chce o tom diskutovať s ministrom vnútra Romanom Mikulcom (OĽANO).

Dušičkový čas by mali občania podľa Kollára tráviť spomienkou na svojich najbližších. "Bol by som veľmi nerád, ak by sa pomedzi to museli ešte zaoberať voľbami," uviedol Kollár v stanovisku pre TASR.

Poriadne sa nabalila!
Americká farmaceutická spoločnosť Pfizer vlani zvýšila tržby o 95 percent na 81,3 miliardy dolárov, a to najmä vďaka vakcíne proti COVIDU-19. Ďalší masívny rast očakáva tento rok, len z predaja vakcíny a nového lieku na koronavírus majú byť tržby... Čítať ďalej
09 | 02 | 2022 | Ingrid Vrabcová

Regionálne a komunálne voľby budú na jeseň prvýkrát v jeden deň

Regionálne a komunálne voľby budú na jeseň prvýkrát v jeden deň. Podľa zákonných lehôt sa majú konať 29. októbra. "Pravdepodobne to urobíme týždeň predtým alebo týždeň po. Budem o tom diskutovať ešte s ministrom. Buď to urobíme formou pozmeňujúceho návrhu zákona alebo minister navrhne túto zmenu sám," doplnil Kollár.

Voliči si budú na jeseň vo svojich samosprávach vyberať primátora mesta, respektíve starostu obce a tiež poslancov mestských, respektíve obecných zastupiteľstiev. V prípade Bratislavy a Košíc budú vyberať aj starostov mestských častí a poslancov miestnych zastupiteľstiev. Zároveň budú Slováci voliť predsedov samosprávnych krajov a poslancov krajských zastupiteľstiev.

https://www.hlavnydennik.sk/2022/02/08/americke-bluznenie-tesime-sa-nezamrzneme-video

Pomáhame si navzájom 

Vážení čitatelia, ďakujeme Vám za prečítanie článku.

Ak máte pocit, že si zaslúži, aby si ho pozreli viacerí, poprosíme vás o zdieľanie pomocou tlačidla f – zdieľať.

Do našej ponuky sme zaradili aj rubriku Regióny, pomocou ktorej chceme byť k vám ešte informačne bližšie. Články z tejto rubriky si môžete prečítať kliknutím na Regióny v hlavičke našej webovej stránky www.hlavnydennik.sk alebo zrolovaním stránky dolu až nad baner blog.

Ak máte záujem pracovať pre nás z domu a máte žurnalistické skúsenosti, píšte na [email protected]. Ak nás zaujmete, určite sa ozveme.

Ďakujeme za vaše návštevy. Redakcia HD.