Premiér: Ak to bude potrebné, posilníme kapacity NATO na východnej hranici
31 | 01 | 2022 I Ivan Mihale/tasr

Ak bude v záujme bezpečnosti Slovenska a Európy potrebné posilniť vojenské kapacity NATO na našej východnej hranici, SR tak urobí. Uviedol to premiér Eduard Heger (OĽANO) na sociálnej sieti.

"V NATO platí: jeden za všetkých, všetci za jedného. To je záruka mieru v Európe," skonštatoval Heger s tým, že vojaci NATO na východnej hranici budú v súlade s bezpečnostnou a obrannou stratégiou. "Veď na to tie dokumenty máme, aby sme sa vedeli v medzinárodných hrozbách správne orientovať a adekvátne na ne reagovať," poznamenal.

Situácia na Ukrajine je už niekoľko týždňov krajne napätá, čo súvisí s presunmi ruských jednotiek k hraniciam s Ukrajinou i s početnými vojenskými cvičeniami ruskej armády. Vláda v Kyjeve i Západ sa obávajú, že táto eskalácia by mohla vyústiť do vpádu ruských jednotiek na ukrajinské územie. Moskva takýto úmysel popiera.

Matovišova sestra Belicová: Nie som dezolát, opica, ani múdrosráč. Ide mi len o pravdu
Zuzana Belicová roky podporovala hnutie svojho brata. V ostatnej dobe je toho priveľa aj na ňu. Tentokrát na svojej nástenke zverejnila dôležitú informáciu. "Toto je dôležité" Otvára Belicová svoj status: "Momentálne tu koaliční ministri a ich... Čítať ďalej
31 | 01 | 2022 | Eka Balašková