Polícia obvinila muža, ktorý oblial ženu benzínom a pokúsil sa ju zapáliť
19 | 10 | 2021 I TASR

Polícia vyšetruje piatkový (15. 10.) prípad, pri ktorom sa mal pokúsiť páchateľ zapáliť ženu v záhradnej chatke. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Trenčíne Katarína Kuzmová.


Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície KR PZ v Trenčíne obvinil 47-ročného Myjavčana z obzvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného v štádiu pokusu. "Podľa doterajších zistení mal obvinený v ranných hodinách pod vplyvom alkoholu zobudiť 28-ročnú ženu. Tú mal poliať benzínom a následne mal porozlievať benzín aj po interiéri chatky, ktorý mal zapaľovačom zapáliť. Po vzniku požiaru z chatky ušiel, pričom bol políciou v krátkej dobe vypátraný a zadržaný," uviedla Kuzmová.
Trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov

Ako doplnila, žena si po vzniku požiaru vyzliekla oblečenie poliate benzínom a vyskočila z chatky von oknom, pričom si nespôsobila žiadne zranenia. "Vyšetrovateľ spracoval na obvineného podnet na návrh na jeho väzobné stíhanie, ktorý súd akceptoval. Za uvedený skutok obvinenému v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov," informovala krajská policajná hovorkyňa.

Šéf zásahového tímu Slašťan: Ľudia sú hrozba a nie potrava
Medveď je najväčšia šelma, žijúca na Slovensku a okrem človeka v prírode nemá nepriateľa. Človek sa rozhodol chrániť ho, čo je nepochybne správne. Rôznia sa však názory na reguláciu ochrany a z medveďa sa stáva jedna z tém, ktorá rozdeľuje... Čítať ďalej
18 | 10 | 2021 | Eka Balašková