HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Peniaze navyše pre zbytočný úrad s kopou plytkých fráz a moletnú manekýnu?

Ilustračné foto: SITA

Z návrhu rozpočtu na obdobie 2022 až 2024 vyplýva kadečo. Okrem iného aj to, kto si polepší a o koľko. Návrh rozpočtu na uvedené obdobie schválila vláda. „O poriadne sumy si polepšia prezidentka a Úrad vlády,“ informuje portál Pluska. 

Návrh rozpočtu na obdobie 2022 až 2024 vláda schválila nielen s mínusmi, ale aj s plusmi. Kým niekde sa bude škrtať, lebo peňazí niet, inde sa bude pridávať. Polepšiť si má parlament, prezidentka a aj úrad vlády.

Úrad vlády si prilepší o 85 miliónov eur

„Kým prezidentka a parlament iba mierne, úrad vlády ráta so zvýšením výdavkov o viac ako 85 miliónov eur,“ píše portál Pluska.  Peniaze podľa dostupných informácií majú byť k dispozícii na financovanie výskumu, vývoja a inovácií, na boj proti korupcii pre Národnú implementačnú a koordinačnú autoritu a pre Úrad na ochranu oznamovateľov korupcie. Medziročný rast má byť podľa Plusky spôsobený najmä výdavkami Plánu obnovy a odolnosti v sume 123,8 milióna eur. Do kapitoly úradu sa rátajú aj výdavky Úradu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity, ktoré budú presunuté z Ministerstva vnútra. Ide o sumu 927 tisíc Eur.

Ďalší slušňák z OĽaNO „loví“ hlavu guvernéra Národnej banky Kažimíra

Neuveriteľná suma na poslancov, asistentov poslancov a pod.

A koľko nás budú stáť poslanci, asistenti poslancov, náklady na ubytovanie mimo ubytovacieho zariadenia parlamentu a náklady na činnosť poslaneckých klubov? „Výdavky kancelárie NR SR by mali v nadchádzajúcom roku dosiahnuť 37,7 milióna eur,“ píše Pluska. Zahrnuté sú aj výdavky súvisiace s rekonštrukciou a prevádzkou Bratislavského hradu.

Suma vo výške 5,32 milióna eur bude využitá na zabezpečenie úloh súvisiacich so zabezpečením podmienok a všetkých činností potrebných na výkon ústavných právomocí prezidenta. Ide o sumu, ktorú má v návrhu na budúci rok kancelária prezidenta.

Ministerstvo šokuje: Sulíkov štátny tajomník by si tak rád pokecal s Ficom, no on nechce!

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info