HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Juraj Blanár: Slovo hanba je slabý výraz. Heger je submisívny neschopák

Juraj Blanár. FOTO TASR - Martin Baumann

„Slovo hanba je slabý výraz. Toto nemôže jeden premiér zvrchovaného štátu prejsť len tak mlčaním. Ostáva mi len smutné konštatovanie, že premiér Eduard Heger opätovne ukázal svoju submisivitu, neschopnosť zastupovať a viesť Slovensko. Bohužiaľ pre Slovensko nielenže na stretnutí s Viktorom Orbánom pôsobil ako servilný a nekritický hovorca nestabilnej, slabej a nedôveryhodnej vlády. Ale to aj svojim vystúpením potvrdil v priamom prenose.“ Citát Juraj Blanár

Faux pass v Ostrihome, ktorého sa mal údajne dopustiť premiér Eduard Heger hodnotí na sociálnej sieti aj poslanec strany SMER – SD, Juraj Blanár. Premiér Slovenskej republiky sa zúčastnil osláv výročia mosta, ktoré spája Slovensko s Maďarskom. Stretol sa premiérom Maďarska, Viktorom Orbánom. A práve tam malo k spomínanému faux pass dôjsť.

Pellegrini chcel byť kritický, ale tentokrát sa sekol, hodnotia Baránek a Lenč

Namiesto slovenskej zástavy vyvesili vedľa maďarskej, ruskú

„Maďarská strana pripravila oslavy 20. výročia uvedenia mosta Márie Valérie cez Dunaj do prevádzky tak, že namiesto slovenskej zástavy vyvesila vedľa maďarskej, ruskú. A premiér Heger bez toho, aby odmietol vystúpiť pod cudzou štátnou vlajkou a požiadal o jej výmenu, pokojne rečnil,“ píše Juraj Blanár na sociálnej sieti. Blanár zdôrazňuje, že Heger sa nezmohol ani na diplomatické okomentovanie tohto faux pass maďarskej strany vo svoje reči, keď hovoril o dobrých vzájomných vzťahoch.

Blanár v závere príspevku dodáva, že Slovensko potrebuje prirodzene sebavedomého a presvedčivého premiéra, ktorý dokáže viesť vládu, a riadiť našu vlasť, čo bude vzbudzovať prirodzený rešpekt doma, ale aj v zahraničí. „Iba takto si nás budú ostatní vážiť a rešpektovať,“ konštatuje.

Toto je vážne! Sudcovia pred ministerstvom Kolíkovej volajú: „Odstúpiť!“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info