HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Géci: Nepotrebujeme obrnené transportéry, ale funkčné nemocnice a lekárov v nich

Advokát Marek Géci varuje, že ak sa budú nútiť zdravotníci do povinného očkovania, mnohí z nich dajú radšej výpovede. Zdroj: FB / Marek Géci

Slovensko je prazvláštna krajina. Zdravotníctvo doslova krváca, chýbajú mu peniaze, odchádzajú lekári a sestry, no našlo sa dosť financií na „prepotrebné“ zbrojenie. Napraví toto už konečne niekedy niekto?

O potrebe reformy slovenského zdravotníctva sa hovorí už dlhé roky, no nikdy k nej nedošlo. Zrejme aj preto, že je to správna čierna diera. Peniaze, ktoré sa doň každým rokom nalievajú sa „kdesi“ strácajú a pacienti sú nie raz len ako „vedľajší produkt“ k tomu, aby sa od štátu pýtali ďalšie a ďalšie peniaze. Kto toto konečne zastaví a na prvom mieste bude skutočne človek – pacient? Nad súčasných stavom v našom zdravotníctve sa v statuse zamýšľa aj právnik Marek Géci.

Reálne hrozí, že nemocnice nebudú vedieť pokrývať svoje náklady

„Priatelia, táto vláda to určite nemôže myslieť vážne so zdravotníctvom. Zdravotníci hrozia výpoveďami, podávajú výpovede a majú možnosť okamžite odísť do Čiech, Rakúska,“ píše v úvode Géci, podľa ktorého reálne hrozí možnosť, ako tvrdia odborníci, že nemocnice zrejme nebudú vedieť pokrývať svoje náklady.

„A do toho sa máme spoľahnúť, že nás budú vedieť plnohodnotne liečiť? Zdravotníctvo potrebuje 1mld. eur, aby fungovalo. Nepotrebujeme obrnené transportéry, ale funkčné nemocnice a lekárov v nich. Nie z Ukrajiny, ale zo Slovenska,“ konštatuje Marek Géci v samom závere svojho statusu.

Právnik Géci: Očkovaní boli oklamaní že sú supermani a môžu všetko!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info