HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Tvrdý postoj prezidentky: Takéto stanovisko Kažimír určite nečakal!

Guvernér Národnej banky Slovenska (NBS) Peter Kažimír /FOTO TASR - Jaroslav Novák

Hlava štátu Zuzana Čaputová sa vyjadrila k situácii okolo súčasného šéfa Národnej banky Slovenska. Guvernéra NB Petra Kažimíra totiž včera špeciálna prokuratúra obvinila z korupcie.

Čaputová tvrdo do Kažimíra

Prezidentka vyhlásila, že pokiaľ by bola v situácii ako guvernér Národnej banky Slovenska a exminister financií za Smer-SD Peter Kažimír, veľmi vážne by zvažovala odstúpenie z funkcie pre ochranu mena inštitúcie, ktorú teraz zastupuje, informuje HN.

Uviedla to v súvislosti s Kažimírovým obvinením. I keď Čaputová dodala, že rešpektuje prezumpciu neviny a o vine musí rozhodnúť súd, jej postoj je dosť tvrdý a vyvoláva u mnohých ďalšie otázky.

Napríklad prečo tak tvrdo nevystupuje aj proti takým, ako Mikulec, Lipšic či Matovič? Tí toho majú na rováši podstatne viac. A hoci už všetci čelili či už vyšetrovaniu alebo odvolávaniu, prezidentka to nikdy nejak zvlášť nekomentovala.

Kto je Peter Kažimír a prečo ho Róbert Fico označil za zradcu?

Ďalší korupčník?

Špeciálna prokuratúra včera obvinila bývalého ministra financií a guvernéra národnej banky Petra Kažimíra z podplácania. Obvinenie má súvisieť s úplatkom pre vtedajšieho šéfa Finančnej správy Františka Imreczeho.

Obvinenie má súvisieť s daňovými konaniami. Kažimír údajne zohral úlohu kuriéra a priniesol vtedajšiemu šéfovi finančnej správy Františkovi Imreczemu úplatok asi 50-tisíc eur. Vypovedá o tom Imrecze, ktorý spolupracuje s políciou.

Kažimír sa funkcie ujal v roku 2019, keď odišiel z pozície ministra financií. Ako guvernér má mandát do 1. júna 2025.

To je zvrat! Miesto Harabina bude policajná inšpekcia stíhať policajtov, ktorí ho šikanovali!

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info