HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Sulík nezvláda svoju funkciu! Tvrdí Fico a chystá ďalšie odvolávanie

Robert Fico a Richard Sulík / Fotokoláž (via TASR)

A bude sa znovu odvolávať! Smer – Sociálna demokracia na čele s Robertom Ficom chce iniciovať odvolávanie ministra hospodárstva Richarda Sulíka. Vôbec nezvláda svoju funkciu, tvrdí expremiér. Návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze chce strana podať čo najskôr, informuje portál tvnoviny.sk.

Smer – SD sa chystá iniciovať odvolávanie ministra hospodárstva  Richarda Sulíka. Podľa lídra strany Roberta Fica nie je Sulík pripravený na svoju funkciu a nezvláda ju.

Čo najskôr

Návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu chce strana podať čo najskôr. Predseda Národnej rady Boris Kollár musí následne podľa rokovacieho poriadku schôdzu zvolať do siedmich dní od podania návrhu.

„Predovšetkým nevidíme žiadne vecné riešenia pokiaľ ide o rast cien energií a tie idú hore. Naviac sa nám zdá, že sa každému vysmieva,“ konštatoval Fico.

Je to potvrdené: Covid pas je zdravotná dokumentácia, ktorú nemôže kontrolovať hocikto! Informuje Heredoš (VIDEO)

Vysmieva sa ľuďom

Lídrovi Smeru sa taktiež nepáči, že Sulík tvrdí, že trh všetko vyrieši, že nebude treba nič regulovať. „Vysmieva sa ľuďom, ktorí prišli o prácu, keď hovorí, že treba zrušiť úrady práce,“ krúti hlavou Fico. Pokračoval, že Sulík sa ukázal ako arogantný človek.

V stredu chce expremiér osloviť nezaradených poslancov okolo Tomáša Tarabu. „Pokiaľ sa dohodneme na spoločnom postupe, tak podáme tento návrh v expresne krátkom čase,“ dodal Fico.

Fico k obvineniu Kažimíra: vymyslené nezmysly, príbehy deda Jahodu. Spomínal aj Lipšica

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info