HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Jozef Banáš sa stretol s Danom Landom. O čom bojovníci proti covidovej totalite hovorili?

J. Banáš a D. Landa
J. Banáš a D. Landa. Zdroj: FB J. Banáša

Aj Jozef Banáš aj Dan Landa sú známi svojim triezvym pohľadom na Covid a riešenie pandemickej situácie. Obaja spôsobili vo svojich krajinách rozruch svojimi protiprúdovými názormi. Banáš sa na Facebooku teraz pochválil stretnutím s Landom. O čom hovorili?

„Anjel sa nepozná podľa krídel, ale podľa srdca,“ začína svoj príspevok na sociálnej sieti Banáš. „Po dlhšom čase som sa stretol s Danom Landom. Spevákom, rebelom, buričom, hrdým českým vlastencom, vytrvalým bojovníkom proti nespravodlivosti,“ informuje spisovateľ.

Iniciatíva Zlatý špendlík

Následne Banáš upozorňuje na dôležité spoločenské aktivity Dana Landu: „V Českej republike rozvíja pozoruhodnú iniciatívu „Zlatý špendlík“ s cieľom vrátiť život do normálnych koľají, nepodrobovať sa covidovej totalite. Dan s jeho príznačnou energiou dodáva Čechom a Moravanom odvahu, snaží sa ľudí meniť.“

Je to potvrdené: Covid pas je zdravotná dokumentácia, ktorú nemôže kontrolovať hocikto! Informuje Heredoš (VIDEO)

„Rovnako ako on, aj ja odmietam nechať sa ovládať ľuďmi, ktorí nedokážu ovládať samých seba. Preto sa neporovnávam s inými, ale snažím sa byť každý deň lepší ako som bol včera,“ približuje bývalý diplomat. Toho očividne ani Covid, ktorý ho dostal do nemocnice nedonútil vzdať sa svojich triezvych názorov a podľahnúť strachu.

Debata o živote, priateľstve, láske a zdraví

O čom spolu spisovateľ a spevák hovorili? „S Danom sme dlho debatovali o živote, priateľstve, láske, zdraví. O tom, kam kráčame. Obaja každý deň na sebe pracujeme, cvičíme, otužujeme sa, snažíme sa byť nezávislými a slobodnými. Dan je tak trochu predlohou hlavného hrdinu môjho románu „Velestúr“, upozornil Banáš a pridal aj ukážku textu zo svojej novej knihy.

Murín: humbug s hoaxami skonštruovali západné tajné služby aby mohli potláčať ľudské práva

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info