HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Kažimírova reakcia na vznesené obvinenie z podplácania

Guvernér Národnej banky Slovenska Peter Kažimír, podľa informácií, ktoré priniesol portál Aktuality.sk čelí obvineniu z podplácania. Kažimír sa necíti vinný a reagoval na vznesené obvinenie. Jeho reakciu priniesol denník Pravda.

Podľa informácií, ktoré zverejnili, obvinenie vzniesla Špeciálna prokuratúra. Aktuality informujú, že túto informáciu im potvrdilo viacero zdrojov.

Obvinenie súvisí s daňovými konaniami a s Františkom Imreczem. Peter Kažimír, v čase, keď bol Imrecze šéf Finančnej správy mu mal priniesť úplatok približne 50 tisíc Eur. Podľa Aktuality.sk svedčí o tom práve Imrecze, ktorý spolupracuje a je obvinený vo viacerých kauzách.

ŠOK! Guvernér národnej banky Peter Kažimír obvinený z korupcie!

Skutkový stav v uznesení je údajne nepravdivý a chýbajú vraj aj dôkazy

„Skutkový stav v uznesení je nepravdivý a v samotnom odôvodnení chýbajú potvrdzujúce dôkazy,“ reagoval pre denník Pravda, prostredníctvom svojho hovorcu Národnej banky Slovenska Petra Majera. „Nemám žiadne informácie a nie som si ani vedomý porušenia zákona. Zároveň som nikdy nemal ani žiadny záujem vplývať na akékoľvek konania,“ píše portál Pravda reakciu Petra Kažimíra.

Policajné prezídium v uvedenej veci podľa Pravdy neposkytlo žiadne informácie.

Igor Melicher: Okamžite zrušte režim OTP a prestaňte buzerovať vlastných ľudí

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info