HLAVNÝ DENNÍK
Dôležité SLOVENSKO

Chmelár: Slováci si zbrojenie neželajú!

Podľa Eduarda Chmelára sa EÚ spáva rovnako ako Rímska ríša, ktorá vo vnútri impéria ponúkala pokoj, no za jeho hranicami viedla krvavé nemilosrdné vojny. / Fotokoláž (via TASR)

Eduard Chmelár prichádza s podporou dôležitej iniciatívy.Politológ Chmelár vychádza z podnetu pápeža Františka. Ten počas návštevy na Slovensku vyslovil myšlienku, že „Naše prežité dejiny pozývajú Slovensko, aby bolo poslom v srdci Európy.“

Petíciu spustilo OZ Zjednotení za mier. Žiada v nej aby:

  • bol prijatý ústavný zákon o zákaze rozmiestnenia cudzích vojsk na našom území
  • zakotvenie práva na mier do Ústavy Slovenskej republiky
  • vyjadril súhlas so Zmluvou OSN o zákaze jadrových zbraní a vyzval prezidentku SR, aby zmluvu ratifikovala.

Apage satanas, alebo pán Krajčí, už nie ste ministrom!

Každý podpis je dôležitý,

Chmelár v statuse uvádza: „Máme potvrdené od kompetentných úradníkov NR SR, že ak vyzbierame relevantný počet podpisov, Národná rada Slovenskej republiky túto petíciu prijme na rokovanie príslušných výborov.“

Mier potrebujeme všetci

Dnes je podľa Chmelára najvyšší čas na to, aby sme ukázali, že až kritická masa občanov si neželá zbrojenie, rozdúchavanie konfliktov a už vôbec nie opakované pokusy o rozmiestnenie cudzích vojsk na leteckých základniach po území Slovenska. Veď ich presuny popierajú už hádam len tí, ktorí nechcú, aby o nich občania vedeli. Občania tu však žijú a tie presuny, ktoré sa nekonajú, vidia.

Prezidentka odobrila zmeny povinností vlastníkov verejných vodovodov

Patetická, ale dôležitá prosba

Nech je Slovensko poslom mieru v srdci Európy. Vojnu Slovensko (pred tým ČeskoSlovensko) nezažilo už po niekoľko generácií. Nechceme ju ani pre naše deti a vnukov. Preto šírme petíciu medzi priateľmi, diskutujme o nej, odporúčajme jej podpísanie. Nedovoľme umlčať silnejúci hlas ľudí, ktorí k životu potrebujú mier.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info