Hamran chráni podozrivú partičku Čurilla a spol., ale občanom sa vyhrážať nebojí
10 | 10 | 2021 I TASR
Policajný prezident Štefan Hamran nepochopiteľne chráni partiu Čurillu a spol. Sú podozriví zo závažnej trestnej činnosti. Zúfalým občanom, čo nesúhlasia s opatreniami, sa vyhrážať nebojí. Sľubuje tvrdé zákroky.

O svalnatých Hamranových rečiach informuje TASR.
Hamran vidí sprisahanie organizovanej skupiny

Polícia bude od nedele uplatňovať tvrdé opatrenia voči tým, ktorí sa dopúšťajú atakov na zdravotníkov. Policajti majú vytypovaných ľudí, ktorí sa útokov dopúšťajú opakovane a javia sa ako organizovaná skupina. Na tlačovej konferencii v Čadci to v nedeľu povedal Hamran.

Avizoval, že k problematike vznikne pracovná skupina. Hamran chce diskutovať aj s ministerstvom spravodlivosti a hľadať možné prieniky v oblasti trestnoprávnej ochrany zdravotníckeho personálu.
Policajný boss poučuje o demokracii

"Úzka skupina ľudí si demokraciu vysvetľuje ako bezbrehú. Snažia sa uplatňovať všetky svoje oprávnenia, ale ako keby pozabudli na povinnosti, ktoré v demokracii platia pre každého," povedal Hamran. Avizoval tiež pravdepodobné zvyšovanie pokút a zavádzanie nových skutkových podstát v tejto súvislosti.

Je zaujímavé, že Hamranovi neprekáža, že "jeho chlapci" sú podozriví z navádzania kajúcnikov na krivé výpovede. Hlavný denník sa nezastáva násilia ani neschvaľuje verbálne útoky na zdravotníkov. Na druhej strane je potrebné vnímať, že ľudia sú oprávnene znechutení neustálym obmedzovaním ich slobôd režimom, ktorého je Hamran sluhom.
Matovičov chlapec chce posily z armády!

Matovičov policajný prezident Hamran avizuje, že v regiónoch, kde dochádza k útokom na zdravotníkov, polícia posilní hliadky. Nevylúčil ani vyslanie špecializovaných síl, ak to bude potrebné. Úrad kriminálnej polície bude podľa jeho slov zo situačného centra bezpečnostnej rady na úrade vlády dostávať na týždennej báze informácie o hoaxoch a dezinformáciách týkajúcich sa COVID-19.

V Žilinskom kraji polícia ako v prvom zvýši hliadkovú činnosť a bude intenzívne vystupovať na ochranu stálych i mobilných očkovacích centier. "Rovnako sa budeme snažiť riešiť incidenty, ku ktorým dochádza na urgentných príjmoch," dodal Hamran. V zmysle platného uznesenia osloví aj Ozbrojené sily SR a Zväz justičnej a väzenskej stráže, aby im uvoľnili ľudí a posilnili ochranu zdravotníckeho personálu.