Táto koalícia sa dokáže už len hádať! Na reformy zdravotníctva či súdnictva zabudnite
09 | 10 | 2021 I Diana Zaťková

Osobne si myslím, že k žiadnej reforme už nepríde! Zamýšľa sa publicista Juraj Hrabko a upozorňuje, že robiť štrukturálne reformy nie je jednoduché ani vtedy, keď je na nich jednoznačná dohoda.


"Na reforme zdravotníctva a súdnictva však takáto dohoda nie je a reálna šanca, že budú prijaté v navrhovanej podobe, je malá," varuje Hrabko.
Iba mútia vodu

O reforme zdravotníctva by sa mala po väčšiu časť budúceho roka ešte uskutočňovať odborná a verejná diskusia. Zoznam nemocníc, ktoré sa budú v dôsledku reformy meniť, má byť zverejnený až po komunálnych a regionálnych voľbách v roku 2022, píše ereport.sk.

Hrabko hovorí, že robiť takúto reformu de facto počas posledného roka pred parlamentnými voľbami je komplikované. „Osobne si myslím, že k žiadnej reforme už nepríde,“ odhadol.

Do prírody už len cez turniket? Vláda sa snaží v tichosti sprivatizovať lesy v chránených oblastiach
Zámer Budajovho ministerstva životného prostredia vyvolal vojnu o slovenskú vodu a pôdu! Nielen preto, že súčasná vládna koalícia predložila takúto zásadnú reformu zákerne formou poslaneckého návrhu, aby sa vyhla širokej verejnej a odbornej... Čítať ďalej
09 | 10 | 2021 | Diana Zaťková

Schvália už raz neschválené?

Pri reforme súdnictva pripomína, že nejde o prvý pokus, tá predchádzajúca však nebola schválená. „A zrejme neprejde ani táto druhá, aj keď je rozdelená na časti, jej podstata ostáva tá istá,“ povedal Hrabko.

„Z tohto uhla pohľadu by bolo možno lepšie sa do toho ani nepúšťať. Načo pôjdete do reforiem, ktoré spustia okamžite búrku nevôle, a to o nich ešte iba diskutujeme?“ dodal.
Opozícia si mädlí ruky

Medializované obavy Petra Pellegriniho (Hlas-SD) o budúcnosť reforiem sú podľa publicistu politickou rétorikou. „On sa toho vôbec neobáva, on si to želá,“ myslí si Hrabko. Problémy vládnej koalície pri implementácii reforiem, na ktorých neexistuje dohoda, by opozičný politik podľa Hrabka vedel využiť vo svoj prospech.

Harabin: Bábky farma-mafie Čaputová a Heger spôsobili následky na duševnom stave ľudí
Štefan Harabin viní Zuzanu Čaputovú a Eduarda Hegera z toho, že z bežného vírusového ochorenia už rok a pol vyrábajú strašiaka. Teraz, keď spôsobili ľuďom psychické problémy, sa tvária, že bojujú za ich duševné zdravie. Čítať ďalej
09 | 10 | 2021 | Petra Demková