Chmelár: Tento štát je v prdeli! Vládnu nám totálni nímandi a Slovensko sa rúti do bankrotu!
09 | 10 | 2021 I Diana Zaťková

Spor medzi Robertom Ficom a Petrom Pellegrinim nie je hodnotový, ale osobný! Ako píše politický a mediálny analytik Eduard Chmelár na sociálnej sieti, toto musí byť jasné každému triezvo uvažujúcemu pozorovateľovi našej politickej scény.


"To, že líder Smeru-SD, ktorého už mnohí odpisovali ako politickú mŕtvolu, doslova vstal z popola, však nespôsobili chyby Petra Pellegriniho, ale chyby Igora Matoviča. Líder Hlasu-SD neurobil vôbec nič," myslí si Chmelár.Hlas je fejkový produkt

Dodáva, že Pellegrini ťažil svoj úspech z popularity bývalého premiéra, sympatického vzhľadu a príjemného vystupovania, ale to bolo asi tak všetko. Jeho imidžové fotky však nestačia. Dnes je Pellegriniho tím takmer bezmocný, akoby sa mu minuli všetky marketingové nápady.


"V súčasnosti je Pellegrini na najlepšej ceste, aby mu vyfúkli spred nosa jeho vytúžené premiérske kreslo. Nemusí to však urobiť Robert Fico, ktorý nabudený posledným trendom prepína svaly, že ide vyhrať voľby. Môže to byť prekvapujúco – Richard Sulík," upozorňuje politológ.
Hlas dnes totiž podľa Chmelára vyzerá popri Smere ako „fejkový“ produkt. Nechce byť príliš ľavicový, nechce byť príliš liberálny, nechce byť príliš nacionalistický. Desí sa radikálnejších ľavicových riešení, v zahraničnej politike je jedna ruka s Korčokom, Valáškom a Šimečkom, a napriek tomu, že ním voliči Smeru pohŕdajú ako liberálnym politickým subjektom, odmieta odluku cirkvi od štátu i registrované partnerstvá, vymenúva analytik.


Orbán dobýva Slovensko, rázna reakcia Smeru
Predmetom včerajšej tlačovej konferencie strany Smer - SD bolo najmä to, že maďarský premiér Viktor Orbán zamýšľa skupovať pozemky z okolitých susedných krajín, teda aj na Slovensku. Hosťom tlačovej konferencie bol aj nezaradený poslanec Národnej... Čítať ďalej
08 | 10 | 2021 | Ján PapugaSpojenie s SaS?


Podľa Chmelára je verejným tajomstvom, že Peter Pellegrini nechce ísť do koalície s Robertom Ficom. Radšej sa prikláňa k možnosti spojenia s SaS a Progresívnym Slovenskom. Richard Sulík síce tvrdí, že si túto možnosť nevie predstaviť, ale skôr nevie, ako ju vysvetliť svojim voličom. A tak môže byť napokon cena za „rehabilitáciu“ Hlasu-SD v očiach pravicových voličov taká, že premiérom sa stane líder SaS.


"Fico si je toho vedomý a snaží sa Pellegriniho vykresliť v očiach klasického ľavicového elektorátu ako zradcu. Pellegrini sa spoliehal na to, že za ním pôjdu ľudia, ktorí majú plné zuby Smeru, ale nedôverujú súčasnej vláde. Ale tu sa prerátal," konštatuje Chmelár.


Vtipný minister financií, alebo ako Matovič rokuje o rozpočte
Zrejme to myslí vážne. Nevieme. Možno to nevie ani on. Ale tvrdí, že takto rokuje o zákone zákonov roka 2022, návrhu štátneho rozpočtu. Aj by to bolo vtipné, ak by to nebolo smutné. Čítať ďalej
08 | 10 | 2021 | Ivan BrožíkAk si prídu po Fica, prídu si aj po Pellegriniho


Niektorí ľudia, ktorým ide o krk, sa neštítia ničoho, píše politológ. Podľa neho má Pellegrini vlastne len dve možnosti. Hrať tú hru s Ficom až do konca alebo poprosiť o prepáčenie a aspoň na nejaký čas sa stiahnuť. Fico pochopil, že ak padne Kaliňák, strhne ho so sebou (preto ho tak urputne a absurdne bránil). Ale Pellegrini nepochopil, že ak si prídu po Fica, prídu si aj po neho."
Žiadna alternatíva sa nečrtá


"Prepáčte, ale poviem to tak, aby tomu rozumel každý: tento štát je v prdeli. Za posledných niekoľko týždňov som diskutoval s rôznymi špičkovými manažérmi a všetci sa zhodli na jednom: Slovensko sa rúti do bankrotu, ako štát nemusí prežiť najbližšiu dekádu a médiá nekladú tie správne otázky. Jedna vec je, že nám vládnu totálni nímandi s pomocou náboženských fanatikov, ale ak nepatríte medzi fanatických roztlieskavačov opozičných strán, musí vám byť jasné, že žiadna alternatíva sa nečrtá," varuje Chmelár.


Už sú zase v sebe. Zrušme ministerstvo hospodárstva, vracia úder Krajniak
Netrvalo dlho a na nápad Richarda Sulíka, ministerstva hospodárstva za SAS, reagoval Milan Krajniak, minister práce (Sme rodina). Sulík sa vyjadril, že treba zrušiť úrady práce, že štát by nemal hľadať občanom zamestnanie. Krajniak na sociálnej... Čítať ďalej
07 | 10 | 2021 | Ján Papuga