HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Zakladateľ sociálnej siete Facebook Mark Zuckerberg čelí obvineniam!

Ilustračné foto / Facebook

„Nie je pravda, že Facebook uprednostňuje zisk pred bezpečnosťou svojich služieb.“ Vyjadril sa vo svojom príspevku šéf firmy Mark Zuckerberg. Obhajoval sa pred obvinením, ktoré pred podvýborom Senátu amerického Kongresu vyhlásila bývalá zamestnankyňa Frances Haugenová.

V utorok večer generálny riaditeľ sociálnej siete Facebook Mark Zuckerberg zúrivo obhajoval obchodné praktiky svojej firmy vo svojom príspevku na Facebooku. Pár hodín na to, ako informátorka z Facebooku Frances Haugenová poskytla Kongresu USA svedectvo s radom obvinení, ktoré charakterizovali giganta sociálnych médií ako systémovú prioritu zisku pred zdravím a bezpečnosťou jeho používateľov.

Bývalá zamestnankyňa kritizuje

Haugenová vo svojom svedectve uviedla, že Facebook maximalizuje zisky na úkor svojich používateľov. Povedala, že Facebook sa zameriava na stále mladších používateľov aj potom, čo interný prieskum ukázal, že jeho platforma Instagram je vysoko návyková a škodlivá pre tínedžerov. Tiež uviedla, že firma má malú ochotu na boj proti problémom, ako je šírenie dezinformácií na Facebooku. Zuckerberg Haugenovej obvinenia v celom rozsahu odmietol.

Francesca Haugen
zdroj/instagram @francescahaugenofc

 

Zuckerberg sa obvineniam bráni

„V centre týchto obvinení je táto myšlienka, že dávame prednosť zisku pred bezpečnosťou a pohodou. To jednoducho nie je pravda.” Napísal Zuckerberg v utorok večer vo svojom príspevku na Facebooku. Zuckerberg priznal, že je podľa neho „ťažko čitateľné“ nedávne spravodajstvo o Facebooku, ale nepriznal žiadnu chybu v krokoch svojej spoločnosti ani ochotu to zmeniť. Ubránil sa tiež Haugenovej obvineniam, zároveň Mark Zuckerberg vie o tom, že Facebook a jeho služby sú pre deti škodlivé, ale aj tak ich pre deti poskytuje.

„Osobitne sa zameriavam na otázky, ktoré sa týkajú našej práce s deťmi,“ napísal Zuckerberg. „Je neskutočne smutné myslieť na mladého človeka v núdzi, ktorému sa namiesto útechy zhoršujú skúsenosti. Roky sme pracovali na úsilí pomôcť ľuďom v týchto chvíľach a som hrdý na prácu, ktorú sme vykonali. “

Najvyšší súd zrušil verejné zasadnutie v kauze Plačkovej a jej manžela Reného!

Zuckerberg tiež označil pondelkový výpadok Facebooku za „najhorší výpadok“, ktorý spoločnosť za posledné roky zaznamenala. Zároveň podotkol, že to bolo pripomienkou toho, ako veľmi sú platformy Facebooku pre používateľov dôležité. „Hlbším záujmom v súvislosti s takýmto výpadkom nie je to, koľko ľudí prejde na konkurencieschopné služby, alebo koľko peňazí stratíme, ale čo to znamená pre ľudí, ktorí sa spoliehajú na naše služby, v komunikácii so svojimi blízkymi, riadení ich podnikania alebo podpore ich komunít, “napísal.

Zuckerberg
zdroj/instagram @univerrso.paralelo
Do Zuckerberga sa obuli aj ostatní

„Váš čas narušovania nášho súkromia, propagácie toxického obsahu a lovenia detí a mladistvých sa skončil,“ povedal v utorok senátor Ed Markey. „Nedovolíme vašej spoločnosti, aby už viac poškodzovala naše deti, naše rodiny a našu demokraciu.“

Republikánka z amerického štátu Tennessee Marsha Blackburnová sa na pojednavaní tiež vyjadrila. „Je zrejmé, že Facebook uprednostňuje zisk pred blahobytom detí a všetkých používateľov.“

Po dvoch rokoch odhalené tajomstvo Karla Gotta: Chcel sa upiť k smrti

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info