SR nakúpi 10 miliónov Ag testov v rámci obstarávania EK
07 | 10 | 2021 I TASR

Slovensko nakúpi desať miliónov antigénových (Ag) testov v rámci obstarávania realizovaného Európskou komisiou (EK). Nákup schválila na štvrtkovom rokovaní vláda, minister zdravotníctva má na stanovený objem testov uzatvoriť zmluvu, minister financií zabezpečiť a uvoľniť prostriedky na ich nákup.


"Z dôvodu pretrvávajúcej pandémie ochorenia COVID-19 naberá na intenzite potreba zabezpečenia dostatočného množstva antigénových testov pre potreby testovania občanov SR, keďže testovanie predstavuje jednu z foriem boja proti pandémii," vysvetlilo akvizíciu Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR.

Rezort definoval nielen celkový počet Ag testov, ale aj objemy potrebné pre jednotlivé rezorty – 1,2 milióna testov pre ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny, 4,8 milióna testov pre ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu, 1,8 milióna pre ministerstvo hospodárstva a 3,2 milióna testov pre ministerstvo zdravotníctva.

Ďalšie testovanie na obzore? Tak to snáď nie!
Tak tie máme presne spred roka v živej pamäti. Chystá sa ale nové testovanie - síce nie celoplošné, ale celoslovenské. Rozdiel bude nie len vo výsledku testu, ale aj v spôsobe odberu. Tentokrát sa vám nebudú "špárať v nose", aby zistili, či ste na... Čítať ďalej
07 | 10 | 2021 | Eka Balašková

Lengvarský upresnil kde budú testy použité

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) po rokovaní vlády spresnil, že testy budú použité na testovanie v školách, v nemocniciach, v rámci mobilných odberových miest, v domovoch sociálnych služieb a v podnikoch, ktoré o to prejavia záujem. "Prvá tranža z dohodnutého objemu príde na Slovensko v najbližších dňoch," dodal minister.
Nákup testov realizovaný EK

Rezort zdravotníctva pripomenul, že SR sa ako členský štát Európskej únie zapojila do obstarávania na nákup antigénových testov realizovaného Európskou komisiou: SANTE/2020/C3/064. V predmetnom obstarávaní Európska komisia vyhodnotila ako najúspešnejšieho kandidáta testy spoločnosti Siemens - antigénový test CLINITEST Rapid COVID-19 Antigen Self-Test, spĺňajúce aj kritériá pre potreby samotestovania.

Mikasov úrad mesiace nechce priznať, ktorým papalášom udeľoval výnimky!
Transparency International podáva sťažnosť. Mikasov úrad už trištvrte roka robí obštrukcie a neodpovedá, komu všetkému v zime udelili výnimky pre cestovanie. Transparency upozorňuje, že ÚVZ podľa všetkého schválne naťahuje čas kým téma... Čítať ďalej
07 | 10 | 2021 | Petra Demková