Korčok iniciuje zmeny pri kúpe nehnuteľností cudzími štátmi
07 | 10 | 2021 I TASR

Nadobúdanie vlastníckeho práva k nehnuteľnostiam cudzími štátmi má prejsť legislatívnymi zmenami. Iniciuje ich Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR v súčinnosti s príslušnými rezortmi. Avizoval to šéf rezortu Ivan Korčok (nominant SaS) po štvrtkovom rozhovore s predsedom Úradu geodézie, kartografie a katastra SR Jánom Mrvom. TASR o tom informoval hovorca MZVEZ SR Juraj Tomaga.


Mrva podľa Korčoka vydá v najbližších dňoch pokyn pre všetky katastrálne úrady, aby od 15. októbra informovali príslušné štátne orgány vrátane rezortu diplomacie, že konajú o vklade vlastníckeho práva ktoréhokoľvek cudzieho štátu k akejkoľvek nehnuteľnosti na území Slovenskej republiky.

Na nadobúdanie vlastníctva poľnohospodárskej pôdy a nehnuteľností minister Korčok upozornil počas tohtotýždňovej návštevy maďarského šéfa diplomacie Pétera Szijjártóa v Bratislave.

Nedávno obľúbený, dnes podozrivý rakúsky kancelár - sprenevera a úplatky?
Na TA3 sa objavila informácia o podozrení rakúskeho kancelára Sebastiana Kurza zo sprenevery a úplatkárstva. Ten bol ešte pred časom prezentovaný slovenskej verejnosti ako výnimočný politik blízky občanom. Tieto informácie potvrdila Rakúska... Čítať ďalej
07 | 10 | 2021 | Ján Papuga


„V utorok som povedal, že pre dobré vzťahy s Maďarskom je nevyhnutná dobrá informovanosť tak, aby sme sa o niektorých krokoch nedozvedali z médií. Spomenul som napríklad nákupy budov Maďarskom v Košiciach či špeciálny fond, ktorý má nakupovať pôdu v krajinách strednej Európy. Pre dobro veci je však dôležité, aby sme si niektoré záležitosti upratali doma aj my, aby nás v budúcnosti takéto kroky cudzích štátov nestavali pred hotovú vec,“ uzavrel šéf slovenskej diplomacie.