HLAVNÝ DENNÍK
NÁZORY

Zo sľubov „očkovacieho guru“ Ugura Sahina z Biontechu nič nezostalo (Willi Huber)

Ugur Sahin / Screenshot YouTube

Komentár Williho Hubera (Report 24)

Ešte vo februári  „očkovací guru“, multimiliardár spoločnosti Biontech a jeden z najväčších prospechárov tzv. pandémie Ugur Sahin vyhlasoval: „Očkovaní ľudia už NIE sú nákazliví!“ Dnes už vieme, že to nie je pravda, a že takýmito správami chceli len navodiť atmosféru, aby ľudí nahnali na očkovanie a predali čo najviac dávok vakcíny.

Ako píše vo svojom komentári Willi Huber, používatelia Twitteru našli „starý“ článok BILDu a so škodoradosťou si ho skutočne užívajú. Na vtedajšom tvrdení Sahina totiž nie je ani štipka pravdy. Pozoruhodné je aj načasovanie tohto vyhlásenia, pretože ešte v polovici marca spoločnosť Pfizer zverejňovala dokumenty, podľa ktorých účinok a vedľajšie účinky očkovania sú úplne nejasné. Bizarné je, že „očkovací guru“ Ugur Sahin bol nominovaný na Nobelovu cenu za medicínu. Možno by bola vhodnejšia Nobelova cena za literatúru v kategórii rozprávkár, dodáva Willi Huber.

Ugur Sahin tvrdil, že „očkovaní už NIE sú nákazliví“ / Screenshot Twitter

Fakty možno veľmi rýchlo skontrolovať. Samozrejme, išlo o falošnú správu. Tvrdenie Ugura Sahina bolo nepravdivé. Medzičasom to potvrdil aj mainstream. Tu je niekoľko krátkych titulkov z médií:

* 26.8.2021 SWR: Výskumníci preto predpokladajú, že očkované osoby sa nielen nakazia, ale môžu aj prenášať infekčné vírusy

* 19.8.2021 Kurier: Očkovaní ľudia s Delta variantom majú podobne vysokú vírusovú záťaž ako neočkovaní ľudia

* 1.10.2021 Frankfurter Rundschau: Očkovaní ľudia sú pravdepodobne rovnako nákazliví ako neočkovaní

* 16.8.2021 Science.org: V Izraeli je medzi ľuďmi v kritickom stave v nemocnici takmer 60 percent očkovaných

* 24.9.2021 Exxpress: Štúdia dokazuje: Očkovaní nie sú menej nákazliví než neočkovaní

Veľmi dôležité sú v tejto súvislosti aj informácie o očkovaných osobách dostupné na webovej stránke Rakúskeho Červeného kríža.

Trikmi s číslami rakúska zdravotnícka agentúra AGES vyprodukovala „pandémiu neočkovaných“ (Willi Huber)

Je očkovanie vôbec účinné?

Stále častejšie sa musíme pýtať, píše Willi Huber, či a aký účinok vôbec má očkovanie proti COVIDu-19 a prečo sú terapie, ktoré preukázateľne fungujú, stále zakázané alebo odsudzované. Za zmienku stoja nasledovné články v médiách:

* 11. apríla 2021: Čoraz viac očkovaných ľudí je po troch mesiacoch opäť pozitívnych

* 23. júna 2021: Koronový cirkus sa opäť začína: Izrael zavádza opatrenia – aj pre očkované osoby

* 21. júla 2021: Podľahnúť tlaku pre nič? Diskusia o povinnom testovaní očkovaných osôb

* 3. augusta 2021: CDC varuje pred infekciami očkovaných ľudí, Obama oslavuje na koronovej party so 700 ľuďmi

* 15. septembra 2021: Singapur: 80-percentná zaočkovanosť, ale žiadne známky normality

Vrchol cynizmu: Najprv ľudí privedú do depresie a k alkoholizmu, potom na tom ešte zarobia !

Ďalší aspekt: absolútne zníženie rizika

Keby sa mainstream namiesto nereflektovaného velebenia posvätného očkovania pozrel na kritické hlasy, možno by si všimol nasledujúcu publikáciu z Leibnitzovho inštitútu pre ekonomický výskum, ktorá v decembri 2020 úplne „rozbila“ hry s číslami spoločnosti Pfizer-Biontech:

Neštatistický údaj mesiaca: vakcína je „90-percentne účinná“.

„Takže „90-percentná účinnosť“ sa nevzťahuje na 9 z 10 ľudí, ktorí sa dali zaočkovať, ani na všetkých účastníkov štúdie alebo všetkých ľudí, ktorí sa dali zaočkovať v Nemecku. Ide o relatívne zníženie rizika, ktoré sa vzťahuje na počet nakazených osôb, ale nie o absolútne zníženie, ktoré sa vzťahuje na všetkých očkovaných. Rozdiel medzi relatívnym a absolútnym znížením rizika je pre mnohých ľudí ťažko pochopiteľný.

Možno to objasní príklad očkovania proti chrípke u ľudí vo veku od 16 do 65 rokov. V sezóne s nízkym výskytom chrípkového vírusu je účinnosť očkovania proti chrípke približne 50 percent. Tento údaj však neznamená, že 5 z 10 očkovaných osôb je chránených pred chrípkou. Znamená to, že na každých 100 ľudí bez očkovania pripadajú dvaja, u ktorých sa potvrdila chrípková infekcia, a na každých 100 ľudí s očkovaním pripadá len jeden.“

„Ak sa nedáš zaočkovať, zomrieš!“ Zo siete kliník v USA unikli plány na šírenie propagandy strachu (VIDEO)

Mimochodom, ako dopĺňa Willi Huber, absolútne zníženie rizika vakcíny Pfizer/Biontech je maximálne 0,8 percenta, ako je podrobne vysvetlené v článku z 15. septembra 2021. To neznie tak skvele ako 90 až 95 percent a pri tejto hodnote by pravdepodobne nebolo možné priviesť väčšinu populácie k očkovaniu. Ďalšie vysvetlenie bez relativizácie a „očkovacej radosti“ možno nájsť na stránke Corona-Transition.org – odkiaľ je aj nasledujúca prehľadná tabuľka:

Ako poznamenáva na záver svojho komentára Willi Huber, absolútne zníženie rizika očkovaním, ako hovoril Sahin, je mizivé. Zároveň očkovaná osoba stále riskuje, že ochorie a prenesie chorobu na iných.

Opakovaná lož o úplnej imunizácii (Willi Huber)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info