HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Fico ŠOKUJE: Je verejným tajomstvom, že vo vláde sedia ľudia, ktorí milujú kokaín!

Robert Fico si o prepustení Zuzany Plačkovej a jej manžela René Strausza z väzby myslí svoje. Zdroj: FB Robert Fico

Zadržanie našej samozvanej a nepísanej hviezdy sociálnych sietí Zuzany Plačkovej a jej manžela René Strausza pre údajné obchodovanie s drogami rozčerilo inak „pokojné“ slovenské vody. Prirodzene, túto tému využila aj opozícia aby poriadne dokopla liberálnu SaS.

Využiť kopnúť si do sulíkovcov si nenechal ujsť ani šéf Smeru-SD Robert Fico, ktorý sa, ako uvádza portál cas.sk, vyjadril k tomu, že je influencerka Zuzana Plačková stíhaná na slobode. ,,Je verejným tajomstvom, že vo vláde sedia ľudia, ktorí milujú kokaín,“ zahlásil trojnásobný premiér.

Čo keď Plačková dodávala kokaín niektorým z ľudí sediacich vo vláde?

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry najskôr obvinil Zuzanu Plačkovú a jej manžel René Strausza z drogovej trestnej činnosti a členstva v zločineckej skupine, teraz však už pre nich väzbu ani nežiada. Svoju sťažnosť stiahol na ich prepustenie z väzby v utorok stiahol. A to už tento štvrtok o nej mal rozhodovať Najvyšší súd. ,,Obvinenie pritom hovorí o desiatkach kíl narkotík a obrovskom zisku z nich. Ide o desiatky miliónov eur,“ povedal Fico, ktorý to celé nechápe.

,,Čo sa stalo v priebehu pár dní? Čo sa stalo s dôvodmi, ktoré prokurátor uvádzal keď namietal, že neboli vzatí do väzby?“ pýta sa šéf Smeru-SD. ,,Je verejným tajomstvom, že vo vláde sedia ľudia, ktorí milujú kokaín,“ vyhlásil Fico a dodal: ,,Prečo by Smer netvrdil, že Plačková a jej manžel nie sú vo väzbe preto, lebo dodávali kokaín významným ľuďom na Slovensku?“

Strhaná Plačková sa po dňoch strávených v CPZ ukázala! (VIDEO)

Šéf Smeru-SD si myslí, že sa títo ľudia zľakli a vybavili, aby Plačková a Strausz neboli stíhaní väzobne. ,,Čo keď Plačková dodávala kokaín niektorým z týchto ľudí?“ pokračuje v domnienkach expremiér, podľa ktorého sa v jednej z koaličných strán robia doslova ,,snehové večierky“. Fico napokon aj konkretizoval, že drogové večierky sa mali konať v strane SaS.

,,Za Lipšicom musel niekto prísť a povedať, že tento človek nemôže ísť nikdy do väzby,“ myslí si trojnásobný premiér, ktorý mal kvôli drogám spor so šéfom liberálov Richardom Sulíkom. ,,Veď ste ho videli minule v parlamente, nemal ani zreničky,“ povedal Fico na margo Sulíka. Podľa bulvárneho denníka sa ale Fico k tomu, či bral kedysi člen jeho bývalej vlády Ján Počiatek drogy, vyjadril iba stroho. ,,Nikdy som Jana v parlamente nevidel v stave, ako tam chodí minister tejto vlády.“

Plačkovej manžela Strausza najviac trápilo, že štyri dni nejedol

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info