HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Peter Pellegrini: Drastické znižovanie príjmov je neprípustné

Peter Pellegrini oznamuje návrhy na riešenie zúfalej situácie občanov. Reprofoto FB (@Peter Pellegrini)

Hlas- SD  podal tri návrhy zákonov, ktoré majú zlepšiť život ľudí. Ale aj pomôcť prekonať ťažké obdobie, v ktorom sa stretáva ďalšia vlna covidu19 a zvyšovania cien energií.

„Namiesto hádok a dokazovania si vlastného ega sú prioritou HLASU ľudia a ich lepší život. “ To tvrdí vo videu na sociálnej sieti jeho predseda Peter Pellegrini.

Pandemická OČR

„Stále viac a viac rodičov je v domácej karanténe s deťmi a preto Hlas SD navrhuje: Aby zákon každému rodičovi, ktorý bude z vážnej udalosti z rozhodnutia štátu musieť zostať doma, umožnil dostávať OČR vo výške svojho čistého príjmu. Malo by to zabezpečiť, aby v rodinách nedochádzalo k drastickému zníženiu príjmov. Zvlášť, keď navyše prichádza zvyšovanie cien energií.“ Hovorí Peter Pellegrini.

Dočasné zníženie DPH na energie pre domácnosti na 5 percent

„Návrh sa týka tejto vykurovacej sezóny, až do 1. januára 2023 a zahŕňa ceny za elektrinu, teplo na vykurovanie, teplú vodu. V súčasnosti je DPH na tieto komodity vo výške 20%. Toto opatrenie by výrazne znížilo ekonomický dopad na najviac ohrozené skupiny obyvateľov.“ Pokračuje ďalej predseda Hlasu.

Garancia pre slovenských dôchodcov

„V prípade, že dôchodca poberá nízky dôchodok a inflácia je vypočítaná tak, že valorizácia by bola príliš nízka tak, ako je to v prípade nasledujúceho roku,  HLAS navrhuje, aby mal garantovanú minimálnu valorizáciu vo výške 2 percentá priemerného dôchodku na Slovensku.“ Vysvetlil svoje plány Peter Pellegrini.

(Medzititulky red. HD.)

Pellegrini: „Systém je v poriadku, treba nasadiť ľudí, ktorí ho nebudú kriviť.“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info