HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

D. Lipšic vníma prepustenie vyšetrovateľov NAKA z väzby ako kľúčové rozhodnutie

Na snímke špeciálny prokurátor SR Daniel Lipšic počas 40. schôdze NRSR v Bratislave 1. októbra 2021. Foto: TASR – Jaroslav Novák

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic považuje piatkové rozhodnutie krajského súdu, ktorý prepustil z väzby štyroch vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), za kľúčové. Potvrdilo sa podľa neho, že boli stíhaní neopodstatnene a žiadneho trestného činu sa nedopustili.

Ako povedal v piatok pre médiá, po rozhodnutí krajského súdu hodnotí trestné stíhanie ešte viac ako snahu zastaviť alebo zabrzdiť rozbehnuté vyšetrovania, ktoré smerujú k najvyšším miestam. „Som rád, že sa zatiaľ táto snaha nepodarila, ale nerobím si ilúzie, že tieto snahy budú pokračovať,“ dodal.

Ďalší postup prokuratúry nechcel komentovať. Verí však, že sa krajská prokuratúra vyjadrí k „zavádzaniu a nepravdám“, ktoré uvádzal dozorujúci prokurátor v návrhu na vzatie do väzby.

Krajský súd v Bratislave prepustil v piatok z väzby dočasne povereného šéfa Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) Petra Sch. a štyroch vyšetrovateľov NAKA. Podľa súdu je ich trestné stíhanie neopodstatnené.

Fico: Až 90 percent prípadov, ktorými sa chváli táto vláda, sú výmysel

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info