Fico: Až 90 percent prípadov, ktorými sa chváli táto vláda, sú výmysel
01 | 10 | 2021 I Ivan Brožík

Rober Fico bol najnovšie hosťom relácie Ide o pravdu. Receptom na zdraženie plynu a jeho kompenzovanie občanom má byť bankový odvod. "O najznámejšom udavačovi na Slovensku Makóovi" hovorí v desivých súvislostiach.


Debata Márie Hlucháňovej a Roberta Fica v diskusnej relácii v Ide o Pravdu priniesla niekoľko nápadov a určite viac ako znepokojivé tvrdenia.
Na zvyšovanie cien energií existuje liek

Podľa Roberta Fica v citovanej relácii aj pomerne jednoduchý: "Navrhujeme, aby bol okamžite stiahnutý zákon o energetike, ktorý chce úplne deregulovať ceny elektriny pre domácnosti a malé a stredné podniky. To je typická neoliberálna agenda, že nech všetko vyrieši trh. To bude čistá katastrofa, tie ceny pôjdu prudko hore."

"Rovnako žiadame úrad pre reguláciu, aby stiahol návrh vyhlášky, na základe ktorej chcú výrobcom elektrickej energie až o dve tretiny znížiť sadzbu pri takzvanom G komponente. Pokiaľ ide o plyn, kde zobrať peniaze? Banky budú mať tento rok dvakrát vyššie zisky ako v roku 2020. ... Preto poďme do opätovného zavedenia bankového odvodu. Ten prinášal do štátneho rozpočtu ročne 300 až 350 miliónov eur, čo je dostatočné množstvo na to, aby sme ako tak kompenzovali ľuďom prudký nárast cien plynu." Povedal Robert Fico v relácii Ide o pravdu. Navrhuje už staré známe plynové vratky.

Koaliční poslanci navrhujú posilniť vplyv ministra pri výbere prezidenta PZ
Kompetencie ministra vnútra pri vymenovaní a odvolávaní prezidenta Policajného zboru (PZ) a riaditeľa Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) by sa mohli posilniť. Verejné vypočutia pred výborom by mali mať po novom iba konzultačný charakter. Odvolať šéfa... Čítať ďalej
01 | 10 | 2021 | Ivan Mihale/ TASR

"Najznámejší udavač na Slovensku" podľa Fica

"Najznámejší udavač na Slovensku je Ľudovít Makó, ktorý je podľa mňa obvinený minimálne z desiatich trestných činov." Povedal v citovanej relácii Robert Fico.

"Tento človek nielenže je na slobode a užíva si majetok a cestuje, ale dostal od štátnej Slovenskej pošty zákazku desať miliónov eur na stráženie budov. A viete, kto vyhral nový tender na prevoz peňazí v pošte? Jeho firma LAMA SK. Tak tu už končí akákoľvek zábava."

"Vydiera pán Makó vládu, alebo sa mu stále odvďačuje? Na kom je postavený celý prípad voči Dušanovi Kováčikovi? Makó je jediný svedok, ktorý tvrdí, že mu mal dať nejaké peniaze. Ja len hovorím, že je tu zadokumentovaný prípad (obvinenie vyšetrovateľov NAKA z manipulácie vyšetrovaní, pozn. red.), kde je akýsi model ako to robili." Cituje HD Roberta Fica z diskusie na portáli spravy.pravda.sk.
Pravý dôvod pre vznik "Matovičovej" komisie?

"Ja vám poviem prečo zrazu musela vzniknúť nejaká komisia. Lebo sa vo vládnej koalícii naplašili, že sa im ich vymyslený domček rúca, tak poďme rýchlo zobrať generálnej prokuratúre právomoci. Kajúcnik môže byť použitý ako dôkaz v nejakom konaní, ale musí byť podopretý aj inými." Pripomenul moderátorke relácie v Ide o pravdu Robert Fico.
Podľa šéfa SMERU ide o "monsterprocesy"

"Podľa mňa 80 až 90 percent prípadov, ktorými sa chváli táto vláda, sú vymyslené. Je to postavené na kajúcnikoch. Všetky budú v odvolacích konaniach, na Ústavnom súde alebo na medzinárodnom súde pre ľudské práva zrušené."

"...Títo ľudia zavalia súdy žalobami, návrhmi o náhradu škody, trestnými oznámeniami. To bude neuveriteľné obdobie, s ktorým sa bude musieť štát v budúcnosti vysporiadať. Ale nepochybne tu boli spáchané ekonomické trestné činy, kto má ísť do väzenia, nech tam ide. Ale vyšetrujme to normálne." pripomenul Robert Fico.

(Medzititulky red. HD.)

Chmelár: „Každý deň nové dno. Nemáme dosť učiteľov, nemáme dosť sestričiek, ..."
Slováci chceli pred minuloročnými voľbami zmenu, majú ju. Až teraz ale začínajú chápať, že zrejme toto nechceli. „Už je pozdě milej drozde“ hovorí jedno české príslovie, ktoré platí aj na nás. Teraz je už naozaj neskoro plakať nad rozliatym... Čítať ďalej
01 | 10 | 2021 | Jozef Uhlarik