HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Slovák prevážal cez Maďarsko 23 utečencov! Hrozí mu 5 rokov za obchodovanie s ľuďmi

Maďarskí policajti zadržali slovenského prevádzača, Foto: police.hu

Zamestnanci maďarskej Národnej daňovej a colnej správy zastavili v nedeľu ráno kamión, v ktorom okrem 25-ročného vodiča cestovalo 23 ľudí. Tí sa hlásili k sýrskemu a somálskemu občianstvu, informovala polícia na svojej webovej stránke police.hu.

Maďarská polícia zadržala v nedeľu na severomaďarskej diaľnici M1 občana Slovenskej republiky, ktorý v malom nákladnom aute viezol 23 migrantov. Utečenci nemohli preukázať svoj legálny pobyt v krajine, takže Slovák čelí obvineniu z trestného činu prevádzačstva.

Hliadka zastavila vozidlo smerujúce na západ v oblasti obce Bábolna. V skriňovom nákladnom aute značky Citroën cestovalo okrem vodiča 23 cudzincov bez dokladov, ktorí polícii tvrdili, že sú občanmi Sýrie a Somálska.

„Vojnový zločinec! Hanbi sa!“ Takto privítali Clintonovú v Severnom Írsku

Vodiča i migrantov predviedli na veliteľstvo polície Komárňansko-ostrihomskej župy. Cudzincov odvezú k dočasným hraničným zábranám na maďarsko-srbských hraniciach a voči občanovi SR iniciovali trestné stíhanie pre podozrenie z obchodovania s ľuďmi.

Za obchodovanie s ľuďmi hrozí v štandardnom prípade trest odňatia slobody na jeden rok až päť rokov, v kvalifikovanom prípade až na päť až pätnásť rokov, spresňuje maďarská polícia.

„Kto nie je s nami, je proti nám,“ – zásada mainstreamu, ktorá platí zdá sa všade vo svete rovnako

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info