HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Británia potrebuje tisíce vodičov, poslanec navrhuje využiť Afgáncov a dať im do rúk nákladné autá

Teroristický útok v Nice / FOTO TASR/AP FILE - In this Friday, July 14, 2016 file photo, police stand by as medical personnel attend a person on the ground, right, on the Promenade des Anglais in Nice, southern France, next to the lorry that had been driven into crowds of revelers late Thursday. The relentless series of mass killings across the globe poses a challenge for experts trying to analyze them without lapsing into faulty generalizations. Terms like contagion and copycat killing apply in some cases, not in others, they say, and in certain instances perpetrators' terrorist ideology intersects with psychological instability. (AP Photo, File)

Vláda Borisa Johnsona plánuje naplniť dopyt po vízach pre 5 tisíc zahraničných vodičov, napriek tomu, že kvôli koronavírusovým blokádam bolo mnoho Britov bez práce. Vysoký predstaviteľ konzervatívcov navrhuje využiť Afgáncov, píše portál Breitbart.

Panika na čerpačkách

Nedostatok vodičov viedol k nedostatku na čerpacích staniciach a k panike, ale namiesto toho, aby tlačil na zamestnávateľov, aby zvyšovali platy a zaviedli školiace programy pre nezamestnaných Britov, britská vládna konzervatívna strana sa snaží priniesť viac zahraničných pracovníkov.

Podľa BBC budú dočasné víza udelené približne 5 000 zahraničným vodičom. Predovšetkým, ale nie výlučne z Európskej únie, pričom ďalšie podrobnosti o programe sa očakávajú v nedeľu.

Nápaditá idea

Tobias Ellwood, poslanec parlamentu za Johnsonovu stranu a bývalý minister obrany, medzitým v komentároch verejnoprávneho vysielateľa navrhol „nápaditú ideu“ na doplnenie vodičov. „Mohli by sme rekvalifikovať stovky afganských utečencov. Mnohí z nich sú tu, vo svojich vlastných krajinách jazdili na oveľa väčších nákladných automobiloch,“ povedal.

Prečo by sa nemal klásť dôraz na školenie britských občanov – a obzvlášť britských mladých ľudí – nebolo vysvetlené.

Rodičia sú zdesení: Migranti nám obťažujú 12-ročné dcéry a nakrúcajú si ich na telesnej výchove!

Nákladiak ako zbraň

Bez rizika by nebola ani takáto schéma. Migranti v minulosti totiž využívali nákladné autá pri niektorých z najsmrteľnejších radikálnych islamských teroristických útokoch v Európe vrátane násilného útoku na davy pri príležitosti Dňa dobytia Bastily v Nice. Zahynulo pri ňom 86 osôb a 434 bolo zranených. Útok na trh v Berlíne si vyžiadal 12 obetí a 56 bolo zranených.

Správy už naznačujú, že niektorí z Afgáncov, ktorí boli nedávno letecky prepravení do Británie, môžu mať diskutabilný charakter. A to aj napriek tomu, že sa vláda snaží udržať verejnosť v nevedomosti.

Svet je neprijateľne blízko k zničeniu jadrovými zbraňami

S falošnými pasmi

Zistilo sa, že jeden evakuovaný bol predtým na britskom zozname „no-fly“, zatiaľ čo iného, bývalého člena komanda špeciálnych síl, zadržala polícia po útoku na hotel, v ktorom býval.

O niektorých je známe, že prišli s falšovanými alebo žiadnymi dokladmi, a bývalí tlmočníci potrebujú bezpečnosť kvôli prítomnosti „sympatizantov Talibanu“ medzi svojimi druhmi.

Rusko, USA, Čína a Pakistan pracujú na tom, aby Taliban plnil sľuby, prezradil Lavrov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info