HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Občan, ktorého lekárka odmietla ošetriť bez testu požaduje, aby jej boli zastavené platby od VšZP

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Nahnevaný občan Viktor Meder podal sťažnosť na Generálnej prokuratúre. Lekárka ho odmietla bez testu vyšetriť. „Ak vám odmietne poskytnúť zdravotnú starostlivosť váš zmluvný všeobecný lekár, požiadajte zdravotnú poisťovňu, aby pozastavila lekárovi mesačné platby tzv. kapitácie!“ radí.  

Viktor Meder informuje o tom, čo sa mu stalo, na sociálnej sieti. „Dnes som podal sťažnosť – podnet Na Okresnú prokuratúru Bratislava V., vo veci odmietnutia zákonom garantovanú zdravotnú starostlivosť, podobne som žiadal riešenie aj od: Slovenskej lekárskej únie špecialistov ako profesnej organizácie lekárov špecialistov, Všeobecnú zdravotnú poisťovňu vzhľadom na to, že lekárka má uzatvorenú zmluvu s toto poisťovňou pre výkon verejného poskytovania zdravotnej starostlivosti, VÚC Bratislava ako povolovací orgán na zriadenie ambulancie alebo zdravotníckeho zariadenia,“ píše občan.

MUDr. Bukovský: Buď skončí totalita, alebo sa rozvinie agresia a bude vojna

Následne radí aj ostatným, čo si myslí, že by bolo v tejto situácii dobré urobiť: „„Ak vám odmietne poskytnúť zdravotnú starostlivosť váš zmluvný všeobecný lekár doplňte do žiadosti zdravotnej poisťovne, aby pozastavila mesačné platby tzv. kapitácie, ktoré odosiela na účet lekára za vašu osobu.“

Na záver vyzýva: „Podávajte sťažnosti a podnety!!! Ak budeme ticho ako ovce, čochvíľa nás budú zatvárať do koncentračných táborov.“

Súčasťou príspevku Viktora Medera je aj fotokópia sťažnosti. To je vo veci odmietnutia poskytnutia zákonom zaručenej zdravotnej starostlivosti. Z podania vyplýva, že ide o bratislavskú lekárku MUDr. Hergottovú, ktorá pôsobí na súkromnej klinike NEUROGRAM.

Slováci sú pobúrení: Lekári odmietajú neočkovaných vyšetriť, na pohotovosť nepustili 5-mesačné dieťa v horúčkach!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info