HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Nový úsek obchvatu Bratislavy sprejazdnili pre verejnosť

Na snímke cyklocesta na Lužný most, ktorý je súčasťou 4,3 km dlhého úseku diaľnice D4 medzi križovatkami Bratislava - Petržalka a Bratislava - Juh počas oficiálneho otvorenia v nedeľu 26. septembra 2021. FOTO TASR - Pavel Neubauer

V nedeľu oficiálne otvorený vyše štvorkilometrový úsek nultého bratislavského obchvatu D4/R7 je už prejazdný pre verejnosť. „Prvé auto vošlo na novootvorený úsek o 17.45 h,“ TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KRPZ) v Bratislave Veronika Martiniaková.

„Od tejto chvíle možno jazdiť v úseku križovatka Rusovce a križovatka Ketelec. Súčasťou diaľnice je aj Lužný most, ktorý vedie cez rieku Dunaj,“ pripomenula.

Posledné úseky projektu D4/R7 sa budú podľa zhotoviteľa obchvatu, spoločnosti D4R7 Construction, otvárať postupne, pretože organizácia dopravy v hlavnom meste je náročný proces.

„Pokračujeme viacerými ďalšími úkonmi, ktoré povedú k otvoreniu zostávajúcej časti rýchlostnej cesty R7 medzi križovatkami Bratislava – Nivy a Bratislava – Juh a úseku D4 Bratislava – Jarovce a Bratislava – Petržalka pred záverom prvého októbrového týždňa,“ dodala spoločnosť.

Bratislavský obchvat sa staval formou verejno-súkromného partnerstva (PPP). Jeho súčasťou je 59 kilometrov novej diaľnice, 13,5 križovatky, 122 mostných objektov vrátane najdlhšie súmostia na Slovensku s dĺžkou viac ako tri kilometre. Ide o najväčší PPP projekt na Slovensku.

Kto by ešte pochyboval o tom, že tu vládne lipšicovská mafia, musí byť hluchý, slepý alebo mentálne retardovaný

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info