HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Striedanie českých prezidentov: Namiesto Zemana je v nemocnici Klaus. Je to nepríjemné, odkázal

Bývalý český prezident Václav Klaus FOTO TASR - Pavel Neubauer

Exprezident ČR Václav Klaus (80) bol len pred niekoľkými dňami pustený z nemocnice, v ktorej bol kvôli zvýšenému tlaku. Aby doliečil pôvodné ťažkosti, je v Ústrednej vojenskej nemocnici znovu, informuje portál eXtra.

Bývalý český prezident Václav Klaus je tento mesiac v nemocnici častejšie, než je obvyklé. Kvôli zdravotným problémom spojeným so zvýšeným tlakom ležal na v Ústrednej vojenskej nemocnici do pondelka 13. septembra a ďalší deň sa do nej hneď vrátil. Následne z nej bol prepustený v piatok 17. septembra a vo štvrtok 23. už je v nej znova. „Ukázalo sa, že problém treba ešte doliečiť. Je to síce nepríjemné, ale snáď nie na dlho,“ uviedol pre Blesk hovorca Klausovho Inštitútu Petr Macinka. V nemocnici by vraj mal stráviť niekoľko dní.

Miloš Zeman už je z nemocnice vonku

Spolu s Klausom ležal v tej istej nemocnici aj súčasný prezident Miloš Zeman (76), ktorý si poležal deväť dní. Dôvod jeho návštevy bola dehydratácia a mierne vyčerpanie, dostal preto infúzie. Keďže nešlo o nič vážne, bol v stredu 22. septembra prepustený.

Dvaja českí prezidenti sa včera stretli v rovnakej nemocnici: Klaus má problémy s tlakom, Zeman bol hospitalizovaný

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info