HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Koronavírus už nebude mutovať do smrteľnejších variantov, tvrdí britská expertka

Zahraniční vedci zistili o správaní sa nášho tela a nechtov po koronavíruse naozaj zaujímavé skutočnosti. Zdroj: facebook.com

Vírus SARS-CoV-2 už nebude mutovať do smrteľnejších variantov a stane sa z neho bežné prechladnutie. Uviedla to britská profesorka Sarah Gilbertová. Tá sa podieľala na vývoji vakcíny od spoločnosti AstraZeneca, píšu Novinky. 

„Koronavírus cirkuluje populáciou a stáva sa menej nákazlivým. Nie je dôvod sa domnievať, že sa naopak objaví jeho nákazlivejší variant,“ uviedla Gilbertová. Jedným dychom však dodala, že hoci už nie je pre SARS-CoV-2 priestor k ďalšej vážnej mutácii, stále sa jedná o vysoko nákazlivý vírus.

Profesorka v priebehu seminára na Royal Society of Medicine uviedla, že ľudstvo aktuálne prežíva so štyrmi rozdielnymi „ľudskými“ koronavírusmi, o ktorých toho veľa nevie, a SARS-CoV-2 sa podľa jej slov nakoniec stane ďalším z nich.

„Otázkou je, ako dlho to bude trvať a aké opatrenia budeme musieť dodržiavať, než sa tak stane,“ pokračovala 59-ročná Gilbertová. Tá prispela k vývoju vakcíny, ktorú AstraZeneca vytvorila v spolupráci s Oxfordskou univerzitou a ktorá je hojne využívaná predovšetkým v Británii.

COVID-19 sa objavil v USA pred Wu-chanom, tvrdia čínski vedci v novom výskume

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info