HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Brazílsky prezident Bolsonaro musel v New Yorku jesť pizzu na chodníku, pretože je nezaočkovaný

Jair Bolsonaro. FOTO - TASR

Ľavica sa na Twitteri tešila z toho, že nezaočkovaný brazílsky prezident Jair Bolsonaro musel jesť v New Yorku pizzu na chodníku. Nikoho nezaujíma, že má prirodzenú imunitu, pretože bol pozitívny na Covid-19, informuje portál RT.

Redaktorka MSNBC Joy Reidová a komentátor Keith Olbermann boli medzi pozorovateľmi, ktorých srdcia zahriala fotografia na sociálnych sieťach. Na tejto fotografii je možné spozorovať Bolsonara, ako jedol pizzu vonku, pretože newyorské reštaurácie vyžadujú na večeru v interiéri dôkaz o zaočkovaní proti Covid-19. Populistický vodca cestoval do USA, aby vystúpil s prejavom na Valnom zhromaždení OSN.

„Milujem New York,“ reagovala Reidová na fotografiu v utorok na Twitteri. Olbermann, predtým z CNN, MSNBC a ESPN, bol o niečo agresívnejší. Redaktor požadoval, aby Bolsonaro „vypadol z nášho mesta“, pričom ho nazval „fašistom“.

Autorka Regina Phelpsová uviedla, že tieto správy jej „spríjemnili ráno“. K zosmiešneniu sa pripojil americký spevák a skladateľ Ricky Davila a povedal: „Dobrá práca, Newyorčania.“

Starosta New Yorku Bill de Blasio v pondelok uviedol, že Bolsonaro sa nemal obťažovať prísť do mesta, keďže nebol zaočkovaný.

Všetci kritici však ignorovali skutočnosť, že Bolsonaro už bol infikovaný Covid-19 a zotavil sa z vírusu. Vďaka čomu si vybudoval prirodzenú imunitu. Pretože sú jeho prirodzené protilátky „veľmi vysoké“, tak sa rozhodol nezaočkovať sa.

Korčok rokoval s palestínskym ministrom zahraničných vecí Málikím

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info