HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Neznáma látka sfarbila úsek potoka na modro. Modrý prameň z Kameňáku?

Znečistený potok v Košeckom Podhradí/ Zdroj: FB Rastislav Čepák

Sedem profesionálnych hasičov z Dubnice nad Váhom a Trenčína zasahovalo v pondelok (20. 9.) podvečer v obci Košecké Podhradie – časť Kopec v Ilavskom okrese. Do miestneho potoka unikla neznáma látka, ktorá časť potoka sfarbila na modro.

„Na modro zafarbený úsek potoka mal asi 800 metrov. Hasiči umiestnili na hladinu tri kusy sorbčných hadov a pri postupnom prieskume identifikovali miesto, odkiaľ sa neznáma látka dostala do potoka. Následne sa v súčinnosti s príslušníkmi polície skontaktovali s osobou, ktorá s látkou manipulovala,“ uviedol hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčíne Marián Petrík.

Ako dodal, hasiči zasahujúci v ochranných protichemických oblekoch vykonali kontrolné merania a odber vzoriek neznámej látky, ktorú uskladnili do špeciálnej nádoby a následne odovzdali príslušníkom polície. Tí ju previezli na laboratórnu analýzu.

Podľa informácii Impulz.press však malo ísť o umývanie suda s neznámou látkou. „Dúfam, že je to nehoda a nie nejaké chrapúnstvo,“ uvádza obyvateľka Veľkého Košeckého Podhradia.

Prekvapenie v Kanade: Horská koza zabila útočiaceho grizlyho

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info