HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Šeliga ako politik komentuje činnosť OČTK a pýta sa, čo je trestné v kauze Tódová

Juraj Šeliga (Za ľudí). FOTO TASR - Jaroslav Novák

Trestným činom napríklad je aj to, ak politik zasahuje do činnosti (rozhodnutí, postupov, vyšetrovania) Orgánov činných v trestnom konaní (OČTK). To by mal Juraj Šeliga ako právnik vedieť. A on to vie, ale nerešpektuje – zjavne podľa obsahu statusu, ktorý napísal na sociálnu sieť.

„Toto považujem aj ako občan aj ako právnik za pľuvanec do tváre spravodlivosti!“ Píše rozhorčene v statuse Šeliga.

Reprofoto FB (@Juraj Šeliga)
Tak trochu zavádzanie

„Po troch rokoch?“ Pýta sa Juraj Šeliga a zavádza. Ak by totiž tri roky už uplynuli, žiaden orgán OČTK by nemohol vzniesť obvinenie z dôvodu premlčateľnosti skutku. Takže, autor statusu zavádza, vedome klame, ale ešte niečo horšie, pre neho.

Novinár nie je beztrestný

Na čo všetko chce vzťahovať Šeliga beztrestnosť novinára? Kde v trestnom zákone je zakotvená a v akom rozsahu? Ďalšie zavádzanie. A pozná aj občiansky zákonník?

„Kde je materiálny korektív, ktorý sa aplikuje v trestnom práve? Kde je ochrana novinárov, ktorí informujú verejnosť?“ Pýta sa totiž v statuse na sociálnej sieti Juraj Šeliga.

Niekto tu naozaj ničí dôveru občanov v politiku

Šeliga sa vyplakáva, ale zmýlil si hrob, na ktorom leje slzy: „Obávam sa, že takýto postup ničí dôveru občanov v právny štát. Stíhanie novinárov za ich investigatívnu činnosť je bezprecedentný krok, ktorý v demokratických krajinách nemá o obdobu.“ Jeho správanie, aspoň podľa textu statusu – teda politické zasahovanie do činnosti OČTK naozaj – citujme ho – „je bezprecedentný krok, ktorý v demokratických krajinách nemá o obdobu“

Šeliga asi nepozná práva a úlohy SIS, žiada rokovanie osobitného výboru na jej kontrolu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info