HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

V Pakistane zabili policajta strážiaceho členov očkovacieho tímu

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Ozbrojení muži na motorke zastrelili v nedeľu vo vidieckej oblasti na severozápade Pakistanu policajta strážiaceho členov vakcinačného tímu, ktorý očkoval dedinčanov proti detskej obrne. Píše o tom agentúra AP s odvolaním sa na miestne policajné zdroje.

Útok sa odohral v dedine Dhál Behzádí, približne 75 kilometrov južne od Pešávaru, hlavného mesta provincie Chajbar Paštúnchvá.

Samotní členovia očkovacieho tímu vyviazli z incidentu bez ujmy na zdraví. K zodpovednosti za útok sa bezprostredne nikto neprihlásil.

Matovič v ideologických šľapajach Jakeša: „Musíme sa zomknúť“

Atentát na zdravotnícky personál sa udial v tretí deň plánovanej päťdňovej činnosti mobilnej vakcinačnej stanice, ktorá prechádza naprieč územím uvedenej pakistanskej provincie a očkuje jej obyvateľov proti detskej obrne.

Aktuálna očkovacia kampaň je súčasťou celoštátneho programu, ktorého cieľom je do konca roku 2021 úplne vykoreniť na území Pakistanu detskú obrnu. Tento rok ešte krajina nehlásila ani jeden prípad tohto vírusového ochorenia centrálneho nervstva.

Pakistan a susedný Afganistan sú jedinými štátmi na svete,  kde sa ešte detská obrna medzi obyvateľstvom prirodzene vyskytuje. Donedávna patrila k takýmto krajinám aj západoafrická Nigéria, tá však konečné víťazstvo nad poliomyelitídou ohlásila minulý rok.

Progresívni „akoželiberáli“ útočia, ako keď boľševici s fašistami začali ničiť Európu zvnútra

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info