HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Mesík: Jasným príkladom toho, že očkovanie nefunguje je Izrael (VIDEO)

Analytik a lekár Juraj Mesík je nielen veľkým propagátorom lieku Ivermectin, ale aj odporca vakcinácie na COVID-19. Fotokoláž (via TASR)

Koronavírus nie je na ústupe nikde na celej našej planéte. Niekde s ním boj zvládajú lepšie, inde sa im to veľmi nedarí. Tak ako v Izraeli, ktorý patrí medzi najzaočkovanejšie krajiny na svete.

Očkovanie malo byť a podľa mnohých „odborníkov“ stále je cestou za zdravím a cestou k slobode. Tomu, že to tak vôbec nie je, nasvedčujú aj údaje z Izraela, ktorý patrí medzi najzaočkovanejšie štáty sveta. Všíma si to aj vyštudovaný lekár a analytik bezpečnostných rizík Juraj Mesík. V statuse naráža na to, ako to v Izraeli vlastne s tým ich „skvelým“ očkovaním vlastne teraz vyzerá.

V Izraeli raketovo narastá počet nových prípadov nakazených zaočkovaných

„Pfizer- fiasko Izraela v priamom prenose. Vrele odporúčam krátku 13-minútovú prezentáciu americkej novinárky Kim Iversen o ‘alarmujúcich a šokujúcich’ výsledkoch mRNA kampane v Izraeli, kde majú dnes v sebe tri dávky mRNA už asi tri milióny ľudí,“ píše Mesík.

Dodáva, že počet nakazených v Izraeli je aktuálne rekordne vysoký, asi dvakrát vyšší ako takto pred rokom (dnes okolo 1 000 nových prípadov na milión obyvateľov denne). „Počet denných mŕtvych od konca augusta, keď nasadili tretie dávky, kmitá okolo 3/milión – pred rokom zomieralo o takomto čase okolo 2 na milión. Jednu dávku mRNA má v sebe asi 70 percent Izraelčanov,“ vysvetľuje Mesík. Podľa neho sa najskôr na chvíľu zdalo, že chorejú a zomierajú najmä odopierači vírusovej mRNA, ale časom sa to zmenilo. Na margo novinárky Kim Iversen konštatuje, že tá hovorí veľmi systematicky a rozvážne, nerobí žiadne karpatské unáhlené závery.

Čo teda vo videu moderátorka politickej diskusnej relácie Kim Iversenová, ktorá pozorne sleduje údaje o vakcínach proti ochoreniu COVID-19 vo viacerých krajinách, vlastne hovorí? „V krajine majú veľmi vysokú zaočkovanosť, hoci deti stále nie sú dostatočne očkované. V lete izraelskí zdravotnícki predstavitelia zistili, že vakcína doslúžila. Videli to na raketovom náraste počtu prípadov, aj keď dosiahli takzvaný prah imunity stáda 70 percent.“ Najnovšie údaje o covide pochádzajúce z Izraela označila Iversenová za „alarmujúce a šokujúce“. Najskôr to podľa Iversenovej vyzeralo tak, že očkovacie látky môžu prinajmenšom chrániť pred závažnejšími príznakmi, pretože z väčšej časti museli byť hospitalizovaní iba neočkovaní. Lenže ako čas plynul, nemocnice sa začali zapĺňať plne zaočkovanými ľuďmi.

Mesík: Škótsko má zaočkovaných 91,5 percent občanov. Čísla mŕtvych však idú prudko hore!

V Izraeli zistili, že vakcína stráca účinnosť, a tak potrebujú tretiu posilňujúcu dávku

„Medzi plne očkovanými bolo stále viac prípadov nakazených a stále viac z nich začalo mať veľmi vážne problém. Až napokon väčšina z nich skončila v nemocniciach a na JIS. Dokonca aj tí, ktorí zomreli, boli úplne očkovaní ľudia,“ hovorí Iversenová, ktorá sleduje údaje vo viacerých krajinách. Okrem Izraela aj na Islande, v Čile, na Seychelách či v Uruguaji.

„Mám celý zoznam krajín, ktoré som v tejto súvislosti sledovala, a od začiatku bolo skutočne zrejmé, že vakcína nezabraňuje šíreniu. Síce sa zdá, že ľudí na určitý čas nedostane do nemocnice, no potom v Izraeli zistili, že vakcína stráca účinnosť. A tak všetkým povedali, že budú potrebovať tretiu posilňujúcu dávku,“ vysvetľuje Iversenová.

Podľa americkej novinárky sa zdalo, že očkovanie chvíľu fungovalo, ale teraz prípadov nakazených ľudí opäť pribúda. „Neviem, čo si o tom myslieť, ale nebudem špekulovať. Budem len zdieľať údaje a budem ich naďalej sledovať. A uvidíme, čo sa stane. Myslím si, že v tomto bode je to všetko, čo môžeme urobiť,“ skonštatovala v závere videa Kim Iversenová.

Mesík: Egypt a India zvládajú COVID-19 s Ivemectinom, v Izraeli idú na štvrtú dávku vakcíny

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info