HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Ospravedlní sa Boris Kollár za „čurillovskú mafiu?“

Na snímke uprostred predseda Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) Boris Kollár / TASR - Ján Krošlák

Peter Kubina, obhajca Jána Čurillu, obvineného vyšetrovateľa NAKA, vyzval predsedu parlamentu Borisa Kollára, aby sa verejne ospravedlnil za vyjadrenie „čurillovská mafia,.“ To odznelo v rámci tlačovej konferencie strany Sme Rodina z úst predsedu hnutia, Borisa Kollára.

Peter Kubina podľa Aktuality.sk argumentuje tým, že vyjadrenie Borisa Kollára sa dotklo jeho klienta a rodiny klienta. Kollárovi pripomenul prezumpciu neviny. A vyzval ho, aby sa verejne ospravedlnil. Tiež ho požiadal, aby sa v ďalšej komunikácii vyvaroval podobným vyjadreniam.

Kollár porušil prezumpciu neviny

„Kubina zdôraznil, že jeho klient obetoval dlhoročnú profesionálnu kariéru a život v službe Slovenskej republike tomu, že mafiu stíhal. A jeho rodina musela znášať všetky riziká a nepohodlie z toho vyplývajúce,“ informuje Aktuality.sk.

Kollárove vyjadrenie považuje Kubina za hrubé dehonestovanie a znevažovanie a zásah do dobrej povesti Jána Čurillu a jeho rodiny. Kubina tvrdí, že ak predseda vlády, druhý najvyšší ústavný činiteľ na tlačovej konferencii označuje za mafiu niekoho menom, tak ide aj o porušenie prezumpcie neviny.

„Minúty zúfalstva u členov OĽaNO nastali po hanebnej otázke médií,“ píše Jozef Lenč

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info