HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Situácia na školách sa komplikuje, v karanténe sú desiatky žiakov

Zostanú po návšteve pápeža Františka opäť prázdne triedy či celé školy? Ilustračné foto pixabay.com

Pandemická situácia vo Vrábľoch sa postupne zhoršuje. Primátor Tibor Tóth preto zvolal krízový štáb mesta, aby rozhodol o ďalšom postupe.

Zhoršená situácia sa už prejavuje na školách, kde sú v karanténe desiatky detí. Na Základnej a materskej škole Lúky sa ochorenie potvrdilo u piatich detí a jedného učiteľa. „V karanténe tu zostáva 85 žiakov. Škola prechádza do červenej fázy školského semaforu a ďalšie opatrenia určí Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre. Na Základnej škole Levická je jeden pozitívny žiak, v karanténe je 26 detí a traja učitelia,“ informoval krízový štáb mesta.

Plánované kultúrne podujatia zatiaľ radnica neplánuje zrušiť, prebiehať budú v režime OTP. Povolených je maximálne 1000 účastníkov a pri vstupe sa bude kontrolovať potvrdenie o očkovaní, platný test, prípadne doklad o prekonaní ochorenia. „Slávnosti vinobrania sa po súhlase krízového štábu a kladnom stanovisku RÚVZ budú konať 18. septembra. K cyklistickým pretekom, ktoré sa majú konať 26. septembra, nebolo zaujaté definitívne stanovisko, pretože nie je možné presne predvídať, aká bude epidemická situácia,“ konštatuje sa v stanovisku krízové štábu.

Rodičia, pozor! Školy už nie sú bezpečný miestom pre naše deti, upozorňuje matka po otrasnej skúsenosti

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info